Prindi

TTK üliõpilaste teadus-tehniline ühing HEUREKA preemiareis Soome11.10.2007

Juba aastaid korraldab TTK üliõpilaste teadus-tehniline ühing HEUREKA sügiseti oma parimatele preemiareise. Seekord võeti sihiks Lõuna-Soome linnad Helsingi, Hämeenlinna, Tampere ja Lahti. 11. oktoobri õhtul jõudis rühm laevaga Soome lahe põhjakaldale, reede varahommikul jätkasime bussiga Hämeenlinna suunas, kus juba ootasid sealse ametikõrgkooli ehitusosakonna õppejõud ja meie ehitusteaduskonna III kursuse tudeng Karin Lellep, kes õpib Hämeenlinnas ERASMUS üliõpilasena. Kohtumisel demonstreeriti ametikõrgkooli igati kaasaegse ehitusfüüsika laboratooriumi seadmeid ja üliõpilaste võimalusi teha katseid mitmesuguste ehitusmaterjalidega – mõõta nende niiskussisaldust, temperatuuri, tugevust jne. Elamusrikas oli ekskursioon tehnoloogia arenduskeskusesse, mis kujutab suurt, kaasaegset hoonet täis uusimaid tehnoloogiaimesid.Loomulikult saime ka ülevaate Hämeenlinna Ametikõrgkoolist – õppejõududest, üliõpilaskonnast, õppekavadest, üliõpilasvahetusest jne. Siin oligi meil hea võimalus Karin Lellepilt kui meie esimeselt Hämeenlinnas õppivalt ERASMUS üliõpilaselt järele pärida, kuidas ta käsi tavalisest erinevas keskkonnas käib. Põhiliselt toimub vahetusüliõpilaste õpe inglise keeles, kuid on ka soome keele tunnid. Kuidas on elu-olu korraldatud, seda saime väga lähedalt lausa käega katsuda, sest Karin oli nii lahke, et viis bussitäie rahvast oma üürikorterisse, mida ta jagab leedulannaga. See on tõesti hubane paik ühes ühekorruselistest majadest, mis asuvad koolist lühikese jalgrattasõidu kaugusel ja mida on rajatud lausa kvartalitena just üliõpilaste vajadusi silmas pidades.
Soome mõistes odava lõuna järel ametikõrgkooli kohvik-sööklas, mis on võrreldav TTK kohvikuga, sõitsime ekskursioonile Häme vanasse kindlusesse ja vana kalevitehase ruumidesse rajatud kaasaegsesse kultuurikeskusesse.
Samal õhtul jõudsime Tamperesse. Pärast majutumist kesklinna odavas hostelis siirdus kogu rühm keskväljaku ääres paiknevasse endisesse raamatukogusse, mis nüüd on kultuuriseltside käsutuses ja kus Eesti kultuurifestivali raames toimus Noorkuu kontsert. Kultuurikeskuse väike muusikasaal oli rahvast täis, aplaus ei tahtnud pärast kontserti lõppeda, sest noormehed demonstreerisid tõesti professionaalset taset. Laupäev kulus taas kord vaatamisväärsustele ja muuseumidele – Näsinneula vaatetorn, Tampere raamatukogu moodne, küll juba ligi 20 aastat vana hoone, samas asuv Muumioru muuseum laia ülevaatega muumide looja Tove Janssoni loomingust. Imetlesime ka kivimuuseumi eksponaate. Mõned külastasid veel Lenini muuseumi, spionaaþimuuseumi, kuulasid kontserti Aleksandri kirikus.
Pühapäeva hommik kulus sõidule Lahtisse, kuhu jõudes jälgisime suusahüppetreeninguid suurmäelt, tutvusime suusamuuseumi eksponaatidega. Pärastlõunaks jõudsime Helsingi külje alla teaduskeskusesse HEUREKA. Ka siin kulus kaks tundi, seekord tehnikasaavutustega tutvumisele ja populaarteadusliku filmi vaatamisele. Helsingis, enne laevale siirdumist jõudsid mõned veel moodsa kunsti muuseumisse KIASMA.

Anti Hamburg, HEUREKA esimees
Peeter Maimik, ehitusteaduskonna dekaani abi


  • Jaga: