Prindi

TTK vilistlased olid edukad hoolekandeküla ideekonkursil14.09.2009

11. septembril avati Arhitektuurimuuseumis Hoolekandeküla planeeringulise ja arhitektuurse ideekonkursi võitnud ideekavandite nimekaardid. Märgusõnade HAKARA ja KES HOMMIKUTI KÜLAS KÄIB SEE ASJATA EI LONGI taga olid: HAKARA – Ain Kalberg (TTK vilistlane), Irina Raud (TTK õppejõud, arhitektuuriinstituudi juhataja), Erko Luhaaru (TTK vilistlane), Tarmo Õkva (R-Konsult OÜ); KES HOMMIKUTI KÜLAS KÄIB SEE ASJATA EI LONGI – Jürgen Lepper (TTK vilistlane), Anto Savi (TTK vilistlane), Margus Soonets (TTK vilistlane), Lembit Tork (Innopolis Insenerid OÜ, Eviko AS ja Tork Arhitektid OÜ).Nende ideekavandite (kolmandana AUGUST) autoritega asub AS Hoolekandeteenused läbirääkimistesse hoolekandekülade projekteerimislepingu(te) sõlmimiseks. Võitjate vahel läheb võrdselt ärajagamisele 500 000 krooni.

Ära märgiti ka tööd märgusõnadega INDIGO ja TERVEPERE kui professionaalsed ja terviklikud, kuid lähteülesandega mitte nii hästi haakuvad: INDIGO – Anne Kose, Kristiina Hussar (TTK vilistlane), Kristiina Aasvee (TTK vilistlane) (Celander Projekt OÜ);
TERVEPERE – Harry Klaar (TTK vilistlane)(On Arhitektid OÜ, Maru Ehitus AS).

Ideekonkursi eesmärk oli leida ideelahendus psüühiliste häiretega inimeste tarbeks kavandatavate hoolekandekülade tüüpprojekti(de)le, mis rahuldaks(id) sihtgrupi erivajadusi ja mida oleks vajadusel võimalik kohandada vastavalt asukoha eripärale, seda nii maa kui linna tingimustes. Ideekonkursi peakorraldajal AS Hoolekandeteenused on plaanis rajada Eesti erinevates paikades 8 hoolekandeküla kokku ca 530 kohaga.

Näitus ideekonkursile esitatud töödest on eksponeeritud Arhitektuurimuuseumis 11. oktoobrini 2009.


  • Jaga: