Prindi

TTK vilistlased olid edukad Tallinna Ülikooli loomemaja arhitektuurikonkursil13.01.2010

Tallinna Ülikooli loomemaja ja ülikoolilinnaku sisehoovi kavandamiseks korraldatud arhitektuurivõistluse I koha pälvis Salto ab OÜ võistlustöö „Küpsis“ (autorid Ralf Lõoke, Karli Luik ja TTK vilistlane Maarja Kask) ja II koha Luhse ja Tuhal OÜ võistlustöö „Camera Obscura“ (autorid Ra Luhse, Tanel Tuhal ja TTK vilistlane Tanel Teder).Ergutusauhinna pälvis Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ tööga „Shining“ (autorid Andres Siim, Kristel Ausing, kaastöö TTK vilistlaselt Lauri Vaimelilt). Konkursi tulemused avalikustati 16.12.2009.
Konkursile laekus 32 ideelahendust, žürii hinnangul oli tegemist õnnestunud ning kõrgetasemelise arhitektuurivõistlusega. Žürii hindas eelkõige hoonete terviklahendusi ning nende võimet luua enda ümber ülikoolilinnakule kohane ruum.
Narva mnt 25/27/29 ehitava loomemaja eesmärgiks on luua rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline kompetentsikeskus loovalade õpetamiseks ja arendamiseks. Plaanis on lammutada praegune töökodade hoone ja rajada selle asemele õppehoone, mille peamiseks kasutajaks saab olema Balti Filmi- ja Meediakool (BFM). Ülikoolilinnaku sisehoovi kahetasandiliseks muutmise eesmärgiks on luua maa-alune autode parkla ja osaliselt tõstetud jalakäijate tasand selle peal. Üliõpilaste rekreatsioonialana töötavast sisehoovist kujuneb ülikoolilinnaku süda, mis muutub avatud linnaruumi osaks.
Loomemaja valmib 2011. aastal, kui Tallinn kannab kultuuripealinna nimetust. Infot konkursi detailide kohta saab konkursi kodulehelt www.tlu.ee/arhitektuurivoistlus


  • Jaga: