Prindi

TTKs kohtusid viie riigi kõrgkoolide rõivaerialade esindajad09.04.2009

26.-27. 03.2009 viibisid rõiva- ja tekstiiliteaduskonnas Leonardo da Vinci programmi „Integration of European Experience for Advanced Education and Training in Clothing Industry“ partnerid Leedust, Rootsist, Soomest ja Saksamaalt. Erikülalisena esines Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu juhatuse esimees Meelis Virkebau, kes andis ülevaate rõiva- ja tekstiiliala olukorrast Eestis seoses arengutega Euroopas, samuti vastas arvukatele küsimustele ala võimaliku tuleviku kohta.

Programmi koordinaator on Kaunase Tehnikaülikooli disaini ja tehnoloogia teaduskond, partnerid Vilniuse Kolledži disaini ja tehnoloogia teaduskond, Boråsi Kõrgkooli tekstiili osakond, Jyväskylä Ametikõrgkooli kultuuriala moe ja rõivaosakond, Itzehoe rõiva ja tekstiili disaini ja tootmise kutsekool ning TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskond. Partneritele tutvustasid e-õppekeskuses kõrgkooli Viktoria Toomik, Hedi Pehme ja Malle Jürves, e-õppe võimalusi John Rodriguez.
Teaduskonna ruumides tutvuti rõivateaduskonna õppekavade ja ühitöö võimalustega.
Külalised huvitusid e-õppe kursustest ja nii mõnelegi oli esmakordne kokkupuude Smart-tahvliga. Nii materjalide katsetamise kui õppepraktikate labor tekistasid elavat huvi ja positiivset kadedust. Teisel päeval arutati projekti töö küsimusi ja käidi linnaekskursioonil.


  • Jaga: