Prindi

TTKs kõrghariduse omandanute arv ületas 2000 piiri11.12.2009

TTK rektor Arvi Altmäe andis talvisel lõpuaktusel 11.12.2009 kätte diplomi 20 kõrgharidusega noorele spetsialistile. Kokku on nüüdseks TTKs omandanud kõrghariduse 2012 lõpetajat. Rektori sõnul tähendab kõrghariduse omandamine globaalse vastutuse võtmist. Rektor soovis lõpetajatele kena kodu, perekonda, sõpru, kirgastumist ja loomingulist ning energiasäästlikku tööd.Rektor andis kingituse masinaehituse eriala lõpetanud Asmo Hergaukile, kes on TTK kahetuhandes kõrghariduse omandanud lõpetaja. Ehitusteaduskonna lõpetas 6 hoonete ehituse ja 1 teedeehituse, mehaanikateaduskonna 10 masinaehituse ning rõiva- ja tekstiiliteaduskonna rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse 3 lõpetajat.

Professorite kogu vanem Jaan Rohusaar tuletas meelde, et insener tähendas aastasadu tagasi vaimuomadust – nupukust, loovust ja ettevõtlikkust. Neid omadusi on ka praegustel lõpetajatel vaja. Üliõpilasesinduse esindaja Karl Pütsep soovitas kindlasti edasi õppida, et saada vastasistunud õppejõudude kolleegideks.

TTK arendusprorektor Anne Kraav kutsus lõpetajaid samuti edasi õppima kas täienduskoolitustele või magistriõppesse, sest praeguse aja märksõnaks on elukestev õpe.


  • Jaga: