Prindi

TTKs said kokku Türgi, Läti, Saksa ja Eesti maitsed09.10.2013

09.10.2013 toimus e-õppekeskuses rahvusvaheline õhtu, kus TTK tudengite ja õppejõududel oli võimalus tutvuda Erasmus välisüliõpilaste ja nende kultuuriga. Lisaks uutele teadmistele jätkus kõigile nii välistudengite valmistatud rahvustoite kui kiluvõileibu, kirjut koera ja kamamaiust Eesti maitse näitamiseks. Korraldajate tänusõnad tudengitele, kes asja tõsiselt võtsid ja vaeva nägid ning oma maitsvaid toite jagasid.Sügissemestril õpib TTKs kokku 15 välistudengit neljast riigist – Türgist, Saksamaalt, Lätist ja Soomest. Esimesena tutvustasid Eestit teedeehituse 2. kursuse noormehed, kes lisaks keelepraktikale said pingeritta panna kolm asja, mida on vaja Eesti kohta teada. Esimesena oli ära toodud eestlased kui laulurahvas, selle tõestuseks laulsid kõik koos Ellen Niidu sõnadele Gustav Ernesaksa viisistatud Rongisõidu esimese salmi. Teisena tõusis esile Eestimaa kaunis loodus, mis võimaldas iseloomustada eestlaste häbelikku loomust läbi siili, kes ka peidab oma pea okastesse. Kolmandal kohal on tudengite arvates eestlaste huumorimeel, mille selgitamiseks olid ära toodud näited väljenditest, mis tõlgituna jääksid täiesti arusaamatuks (karu kõrva peale astunud, bussist maha laskma jne). Türklased iseloomustasid oma riiki läbi galerii kaunist loodusest ja Istanbuli linna vaatamisväärsustest. Läti tudengi esitas pika ja põhjaliku ülevaate Lätist läbi riigipühade, ajaloo, looduse, kultuuri ja spordi. Meelde jäi linavästrik rahvuslinnu ja karikakar -lillena. Kahtlust tekitasid rahvustoidud, mille näiteks olid šašlõkk, kotletid ja frikadellisupp… Kas te teadsite?
Et kõige ilmekamalt iseloomustavad kultuuri tantsud, siis astusid üles folkgrupi Savijalakesed kolm tantsupaari, kes haarasid ühisesse tantsuringi ka tudengid. Eriti avaldas nii tantsijatele kui teistele muljet pulgatants meestele, mis pani nii hüppama kui koordinatsiooni proovile.
Õhtu lõpetuseks korraldasid humanitaarainete keskuse noored õppejõud veel ühismänge, et anda kõigile võimalus omavahel tuttavaks saada, mis rahvusvahelise õhtu korraldamise eesmärk ongi. Õhtu sai teoks koostöös Humanitaarainete keskusega. Õhtul osalesid ka välistudengitega tegeleva organisatsiooni ESN esindajad. Vaata www.esn.ee


  • Jaga: