Prindi

TTÜ ja TTK tudengite 7-liikmeline võistkond osales Inglismaal Silverstone´is peetaval tootearendusvõistlusel Formula Student12.07.2007

Peamiselt masinaehituse ja transporditehnika erialade tudengitele mõeldud ning Euroopas juba 6. aastat järjest peetud rahvusvaheline võistlus seisneb selles, et tudengitel tuleb projekteerida ja ise valmis ehitada vormelauto ning osaleda sellega erinevatel auto suutlikkust hindavatel testvõistlustel.Olenevalt sellest kui kaugele on auto arendustöö kulgenud jaotuvad võistkonnad klassidesse. Klassis 3 osalevad projekteerimisstaadiumis olevad projektid, kus kohtunikud hindavad vormelauto virtuaalse prototüübi üldkontseptsiooni ja teatud auto sõlmede tehnilisi lahendusi nii konstruktiivse kui ka tootmise ja majandusliku külje pealt. Klassis 2 hindavad kohtunikud lisaks virtuaalsetele konstruktsioonimudelitele juba reaalselt, kuid osaliselt, valmisehitatud autot. Klassis 1 võistlemine eeldab juba täiesti valmis ja toimivat vormelautot, mis lisaks konstruktsiooni hindamisele läbib mitmeid dünaamilisi katseid: nt. 150m kiirendus, ringikatse kurvisuutlikkuse hindamiseks, sprint ja kestvussõit ringrajal. Klassis 1/200 saab osaleda täiustatud klass 1 autoga.

Tallinna TTÜ/TTK Formula Student Team osales sellel aastal klassis 3 tutvustades kohtunikele oma vormelauto virtuaalset prototüüpi. Võistkonnal tuli enne võistlust koostada ja esitada auto kohta tehniline dokumentatsioon, mis kajastab auto tehnilisi lahendusi ja kirjeldab ka teatud sõlmede valmistamise tehnoloogiat ja hinnakalkulatsiooni. Võistlusel, mis toimus kuulsas ringrajakompleksis Silverstone´is tuli võistkonna esitada kolm presentatsiooni tutvustades auto üldkonstruktsiooni, projekteeritud sõlmede valmistamistehnoloogiat ja hinnakujundust ning projekti tervikuna. Igale presentatsioonile järgnes ligi tunniajaline detailne diskussioon kohtunikega, mis pidi välja selgitama valitud lahenduste põhjalikkust ja otstarbekust. Lisaks oli igal võistkonnal oma boksiala, kus sai oma projekti presenteerida kõigile huvilistele. Samuti sai jälgida vaatemängulisi klass 1 autode võistlusi ning tutvuda juba valmisautode tehniliste lahendustega ja luua kontakte erinevate ülikoolide võistkondadega.

Sellel aastal osales Formula Student võistlusel 15 võistkonda klassis 3, 9 võistkonda klassis 2, 71 võistkonda klassis 1 ja 10 võistkonda klassis 1/200.

Tihedas rahvusvahelises konkurentsis saavutas Tallinna TTÜ/TTK Formula Student Team klassis 3 neljanda koha, saades sellega väärtuslikku kogemust ja innustust projekti edasiarendamiseks ning osalemiseks juba järgmisel aastal valmis autoga klassis 1.

Vormelimeeskonda toetavad Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikakõrgkool ja Hansapank

Täiendavat infot saab meeskonna kodulehelt http://fstudent.ttu.


  • Jaga: