Prindi

Tudengid käisid õppereisil Belgias ja Hollandis25.03.2013

10 TTK üliõpilast, 5 masinaehituse ja 5 autotehnika õppekavalt käisid märtsis õppereisil Belgias ja Hollandis. 3 päeva viibisid tudengid Belgia linnas Antverpenis, kus külastati TTK partnerkooli Karel de Grote-Hogeschooli. Üks päev oli Hollandis ette nähtud veoautode tehase külastuseks.Antverpenis tegime sealsetele tudengitele ja õppejõududele inglise keeles ettekanded. Masinaehituse tudengid tutvustasid kooli ja oma teaduskonda, õpetatavaid aineid ja iseloomustasid laborite sisseseadet. Eriti palju küsimusi esitati Formula Student projekti kohta, sest ka kohalik kool osaleb sarjas. Autotehnikute ettekannete teemadeks olid: „Eestis registreeritavate autode struktuur nii sõiduautode kui veoautode lõikes“ ja „Autode ekspluatatsiooni eripära külma kliima tingimustes“.

Partnerkõrgkoolis tutvusime sealsete autotehnikute õppevõimalustega, mis on küllaltki erinevad meie omadest. Sealne praktikalabor erineb nii suuruse kui katseautode koguse kui mõõtmistehnika ja laborite mahu poolest. Laboris liikudes hakkasid silma erinevad katsevahendid auto mootoritest, ülekannetest ja elektriseadmetest. Kooli esindajad tegid meile ka ekskursiooni Antverpeni linnas.

Järgmisel päeval sõitsime bussiga Hollandisse, Eindhoveni DAF´i veoautode tehasesesse, kaasas ka 10 tudengit üle maailma koos KdG juhendajaga. Eindhovenis toimus ringkäik tehases, kus sai näha veokite tootmisprotsessi. Tehas on suur ja seal liikumiseks kasutasime rongi. Tehas on jaotatud kuueks erinevaks osakonnaks ja igal osakonnal oli oma kindel ülesanne. Ühe ööpäeva jooksul valmib 164-180 veoautot, mis tehakse valmis kahes vahetuses. Seejärel külastasime DAF´i muuseumi, kus sai näha DAF´i ajalugu kuni tänapäevani. Muuseumis tuli üllatusena see, et DAF oli kunagi tootnud sõiduautosid. Seal võis veel näha erinevaid veoautosid, mootoreid, sportautosid ja ka militaarmasinaid.
See lühike õppereis oli meie õppeprotsessis väga huvitavaks kogemuseks. Saime praktiseerida inglise keelt, näha sealse kooli õppimistingimusi ja praktikalaboreid ning külastada autotehast. Võimaluse korral soovitame ka teistel tudengitel taolistel õppereisidel osaleda. Õppereisil käisid Arno Peever, Virgo Tippel, Henry Lepik, Janar Jõgi, Harri Liis, Demos Pulk, Marten Musta, Kristjan Kalja, Ahti Metssalu ja Kristian Parvei. (Ülevaate tegid tudengid).


  • Jaga: