Prindi

Tudengid korraldasid jalgrattahuvilistele workshopi06.03.2011

28.02.2011 toimus TTKs jalgrattateemaline workshop 2011, mille korraldasid teedeehituse tudengid. Üritusel jagasid erinevad ettevõtte informatsiooni jalgrattahooldusest ja -varustusest, ohutust liiklemisest, rentimisest ning paljust muust. Huvilised said esitada küsimusi ja kaasa rääkida.Maanteeamet eksponeeris läbilõigatud kiivrit, peatoestendi ja kaalu, mis väljastas tulemused lähtuvalt isiku kaalust. Tulemused näitasid, millise raskusjõuga toimub kokkupõrge erinevatel kiirustel.
Tallinna Kommunaalameti juhataja Ain Valdmann rääkis Tallinna jalgrattateede hetkeolukorrast ja tulevikuplaanidest. Küsimusele, millal valmib jalgrattatee TTK ühiselamu juurest Tehnikakõrgkoolini, vastas Valdmann, et kahe aasta jooksul.

Citybike demonstreeris huvitavat lülilukku, mis on märksa turvalisem kui trosslukk. Uue Maailma Seltsi Velokuur pani fuajees kokku jalgratta ning näitas, kuidas käib üldhooldus.Veloplus tutvustas hübriidratast, rääkis heast, kasulikust ja mugavast jalgrattariietusest. Nokian Baltic näitas huvitavaid peenikesi piklike helkureid, mis käivad kodara külge, helkurveste iga ilma jaoks, jalgrattapedaali sisse ehitatud dünamot, mis liikumise peale paneb pedaali sees olevad pirnid põlema, päikese energial toimivad märgutulesid.

TTK poolt toimus jalgrattatenditeemaline küsitlus, et teada saada, mida tudengid ja üritusest osalejad arvavad. Nelja tunni jooksul vastas 133 inimest.
Pilte jalgrattateemlisest workshopist saab näha aadressil: http://img810.imageshack.us/g/img1370xz.jpg/ . (ülevaate tegi Karl Pütsep TEI-61)


  • Jaga: