Prindi

Tule 11. novembril aulasse vaatama filmi „Okupeeri oma müür“06.11.2013

Esmaspäeval, 11. novembril kell 15 saab näha filmi „Okupeeri oma müür“ TTK aulas, filmiloojad on ka kohal. Filmimees Artur Talviku ja Tallinna ülikooli rahvusvaheliste ja sotsiaaluuringute instituudis lektorina töötava Peeter Vihma dokumentaalfilm otsib vastust küsimusele, kas Eestis on võimalik tõeline kodanikuühiskond. Ja mis juhtub maailmas pärast sügavas kriisis esindusdemokraatia lõppu. Fookuses on võitlused Pühajärve põhikooli, Tuhala nõiakaevu ja internetivabaduse eest. Kõrval Occupy Wall Street, piraadiparteid ja liikumine Islandil.Film kutsub üles kodanikujulgusele ja mitte passiivselt rahule jääma poliitikute ja ärimeeste peale sunnitud jamaga,” kirjeldab Vihma filmi sõnumit. „Räägime poliitilistest sigadustest, kui otse välja öelda. Seda, kuidas meil Eestis kerkiva kodanikuühiskonnaga tegelikult käitutakse, on vaja enne valimisi meelde tuletada,” lisab Talvik.
Talviku ja Vihma film, mis tegelikult polegi niivõrd nende autoritöö, kui just filmis osalevate tegelaste ühislooming, on hea õppevahend. Film on väga lihtne ja võõpab puust voolitud a ja b suisa punaseks. Kui uskuda, et pea ees sotsialismist tundmatusse tarbimisühiskonda hüpanud ja sellest paraja vaimse obaduse saanud elukestvail õppijail on veel säilinud võimekus hoida tähelepanu enam kui tunni pikkusel sõnumitereal, võiks see kodanikumurest sündinud linateos mõned olulised asjad nii mõnegi jaoks paika nihutada küll.
Eesti Ekspressi ajakirjaniku Raul Ranne hinnangul on “Okupeeri oma müür” hästi tehtud ja hariv film, mis osutab, et juttu kodanikuühiskonnast on olnud viimasel ajal palju, kuid tegusid vähem.
“See film nüüd konkreetselt annab sellele diskussioonile vunki juurde ja paneb mõtlema, et võib-olla me räägime liiga palju ja teeme liiga vähe. See film võib-olla raputab meid, et me oleksime oma tegevuses julgemad, jõulisemad ja ei taanduks kuhugi mulisejate looži,” lausus Ranne.


  • Jaga: