Prindi

Üliõpilasesindus avas lastetoa14.05.2009

TTK peahoone 4. korrusel avas üliõpilasesindus 13.05.2009 lastetoa, kuhu tudengid saavad jätta hoidja järelevalve alla oma lapsi mitte rohkem kui kolmeks tunniks. Lastetoa eesmärk on toetada tudengite pere- ja koolielu ühildamist ning pakkuda neile paindlikku, soodsat ja kvaliteetset lastehoiu teenust kõrgkooli ruumides.

„Lastetuba muudab lastega üliõpilaste elu lihtsamaks. Lastehoiu teenuse pakkumine võimaldab üliõpilastel paremini oma aega planeerida ning koolis viibides õppimisele pühenduda,” märkis TTK üliõpilasesinduse juhatuse esimees Martin Alles.
Üliõpilasesinduse sotsiaaltoimkonna juht Triin Kukk tänas TTK juhtkonda abi eest ja Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlauda kui lastetubade loomise algatajaid. Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse esimehe Joonas Pärensoni sõnul on lastetoal eriline tähtsus elukestva õppe puhul. Ta kinkis toale tööriistakomplekti, et äratada laste huvi meisterdamise vastu. Lindi lõikas läbi Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaua juht  Getter Tiirik. Et avamine oleks eesmärgipärane, oli kohal ka kaks last, kes agaralt toaga tutvusid.
Triin tutvustas ka lastetoa kodukorda. Lastetuba on avatud sügisest esmaspäevast reedeni. Lastetuppa oodatakse lapsi alates teisest eluaastast, eelregistreerimise alusel. Lastetuba on tasuta. Lastetuppa oodatakse vabatahtlikke, kes läbivad koos teistega ka koolituse. Lastetoa juurde pannakse välja ka annetuskarp, et saaks muretseda meisterdamiseks vahendeid ja mänguasju. Lastetoa rajamist toetas Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud läbi haridus- ja teadusministeeriumi rahastuse. Tallinnas tegutsevad lastetoad veel Tallinna Ülikoolis, Tallinna Majanduskoolis ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Sügisel on plaanis avada lastetuba ka Tallinna Tehnikaülikoolis.


  • Jaga: