Prindi

Uus ja vana kool – 1980 – 201005.11.2010

Humanitaarainete keskus avas 03.11.2010 oma koridoris 3. korrusel näituse „Uus ja vana kool“, kus on välja pandud õppematerjale aastatest 1980-2010.80ndate aastate TEMTi päevilt on pärit esteetika ja eetika õppematerjalid lauakatmise, viisakus- ja käitumisreeglite kohta. Moejoonised tutvustavad õpetajale, arhitektile ja teenindajale sobivat riietust. Tolleaegse ideoloogilise töö ehedaks näiteks on loosungid, mis tähtpäevade puhul üles seati – „Elagu oktoobrirevolutsioon“, „Igale noorele aktiivne eluhoiak“, „Tsiviilkaitse kõigile“, „Sädemest tõuseb leek“ jne.

Võõrkeeletundides kasutatav materjal on aastatega läbi teinud tohutu arengu. Alustati
vene-aegsete õpikute ja kehvapoolsete koopiatega võõrkeelsetest ajakirjadest, mida köideti kausta ja kasutati õpikuna. Praegu ilmuvad trükist TTK õppejõudude koostatud erialatekstide kogumikud. Üliõpilased koostavad Power Pointis erialaseid presentatsioone ja kasutavad omaloodud veebilehti suhtlemisvahendina.

30 aasta jooksul on toimunud suur areng. Näitus annab üliõpilastele ettekujutuse, milliseid õppematerjale kasutati ja kuidas koolielu korraldati. Ka iga näitusekülastaja võib oma mõtted ja mälestused vanast ja uuest koolist üles tähendada suurtele postritele. Näitus jääb avatuks 26. novembrini.  (Ülevaate tegi humanitaarainete keskuse juhataja Sirje Truu)


  • Jaga: