Prindi

V PJP – BIM omanikule ja tellijale31.10.2013

Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimub 05.11.2013 järjekorras juba viies projektijuhi päev, mis toob huvilisteni maailma parimad BIM praktikad Eestist ja mujalt. Sellel aastal on seega tegemist juubeliüritusega.Mittetulundusühing Eesti Timmitud Ehituse Tugirühm (MTÜ ETET) asutati Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusteaduskonna juurde koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga 2009. aastal. Selle aja jooksul on korraldatud erinevaid üritusi ning koolitatud tudengeid ja ehitusinsenere timmitud ehituse ja ehitusinformatsiooni modelleerimise teemadel.

MTÜ ETET on uhke, et on eelmistel aastatel ehitusinseneride ja tudengite ette toonud oma valdkonna maailmatuntud spetsialistid: professor Lauri Koskela, professor Rafael Sacks, professor Glenn Ballard ja professor Arto Kivinemi. Lisaks nendele on Projektijuhi Päevadel osalenud paljud Eesti spetsialistid, kes on jaganud enda teadmisi ja kogemusi.

Sellel aastal toob MTÜ ETET huvilisteni taaskord parimad BIM praktikad Eestist ja mujalt. Esinevad BIM asjatundjad ja spetsialistid USAst, Inglismaalt, Iisraelist ja Eestist. Päeva peaesineja on professor John Messner Pennsylvania Osariigi Ülikoolist. John räägib BIMi olemusest ja olulisusest omanikule ja tellijale ning tema võimalustest modelleerimise protsessi mõjutada. Temale sekundeerib David Philp, kes tutvustab UK uut ehitussektori strateegiat ja programmi “BIM-i II tase aastaks 2016” tehtud töid ja esimesi õppetunde. Lisaks tutvutakse antud päeval erinevate juhtumiuuringutega ning räägitakse nende projektide kogemustest, eelistest ja takistustest BIMi rakendamisel. (ülevaate tegi Ergo Pikas)


  • Jaga: