Prindi

Vabariigi aastapäeva külaliseks oli vilistlane Lagle Parek25.02.2013

22.02.2013 tähistas kõrgkoolipere aktusega Eesti Vabariigi 95. aastapäeva. Aktuse juhatas sisse arendusprorektor Anne Kraav, millele järgnes vabariigi hümn. Avasõnad lausus rektor Enno Lend, kes rõhutas esivanematelt saadud ajaloo ja kultuuripärandit, mille hoidmine ja vääristamine on tänaste kodanike kohustus.

Tuntud ühiskonnategelane, vabadusvõitleja ja TTK eelkäija TEMTi vilistlane Lagle Parek meenutas oma õpinguaegu. Ta hindas väga tehnikumis valitsenud liberaalset ja vabameelset õhkkonda, mis arvestades tolleaegseid olusid oli tähelepanuväärne. Lagle Parek meenutas paljusid õpilasi, kellest hiljem said tuntud teoloogid. Tuntuim nendest on Toomas Paul. Lagle Parek tsiteeris Karl Robert Jakobsoni õde, kes oli veendunud, et koolide rajamine ei tee rahvast vaesemaks, vaid hoopis rikkamaks, sest haridust ei võta tuli ega rooste. Parek lõpetas: “Kooli probleem on – kuidas minna edasi. Maailm on hädas ületarbimisega. Meil on vaja välja mõelda uus riigi juhtimise mudel, sest meie ei saa oma väikest riiki juhtida suurriigi kombel. Edu teile!” Koolipere poolt andis rektor Enno Lend külalisele üle nimelise sulepea.

Järgnes meeleolukas ülesastumine TTK kammerkoorilt, mis algas Karl-August Hermanni lauluga “Kui kungla rahvas” ja päädis Miina Härma tuljakuga. Pidupäeva lõpetas sünnipäevatort. (ülevaate tegi R. Kalep)


  • Jaga: