Prindi

Välisõppejõud Soomest tutvustas välisfirmade kogemusi27.11.2009

Jyväskylä Ametikõrgkooli vanemlektor Outi Laitinen andis Erasmus programmi raames 19.11.2009 rõiva- ja tekstiiliteaduskonnas rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse 3. kursuse üliõpilastele loenguid ning viis nad suurde logistikafirmasse, kus on ladustatud Tallinna Kaubamaja tooted. Outi Laitinen tutvustas üliõpilastele alustuseks Jyväskylä rakenduskõrgkooli. Praegu õpib Jyväskyläs 3 rõiva- ja tekstiiliteaduskonna vilistlast vestonoomi eriala 4. kursusel. Nende õppetöö käib läbi reaalsete projektide, milleks nad teevad koostööd kohalike rõivaettevõtetega.

Laitinen selgitas, kuidas kangaid hankida, samuti näitas ta õppevideot, kuidas Zaras toimub tootmisprotsess. Kõne all oli ka logistika, kus üliõpilased koostasid tarneahela, et näha kangaste liikumist erinevate maade vahel.

20.11.2009 külastasid üliõpilased Rae vallas asuvat logistikafirmat Itella Locistics OY. Üliõpilastele tutvustati firma olemust ja ajalugu. Üliõpilased said ülevaate, kuidas on firmast saanud selline tuntud ettevõte nagu praegu. Samuti tehti üliõpilastele ringkäik suures laohoones, kus sai ülevaate, millised erinevad firmad kasutavad nende teenust. Üliõpilastele pakkusid kõige rohkem huvi Tallinna Kaubamaja tooted, kuna kaubamaja kasutab Itellat oma laona. Üliõpilased jäid välislektori silmaringi avardavate esitluste ja logistikafirma külaskäiguga rahule.


  • Jaga: