Prindi

Vilistlased tutvustasid magistriõppe käiku Brandenburgi Tehnikaülikoolis02.09.2011

TTK rakendusarhitektuuri õppekava kuus vilistlast osaleb alates 2010. a sügisest rahvusvahelises kaheksat arhitektuurikooli ühendavas magistriõppe projektis Brandenburgi Tehnikaülikooli Gottbusi instituudis. Õppes osalevad Jaan Kuusemets ja Pille Noole tutvustasid 01.09.2011 teaduskonnas esimese aasta tulemusi.Tegemist on ainulaadse programmiga, mis algas kolm kuud kestnud õppega Saksamaal ja suundus pooleteist kuu pikkuste workshoppidega edasi TTKsse Eestis, Lissaboni Portugalis, Wroclawi Poolas ja Innsbrucki Austrias. Sügisel jätkub õpe Sevillas Hispaanias, Tel Avivis Iisraelis ja Berliinis. Seejärel on vaja juba eelneva põhjal kuue kuuga valmis kirjutada magistritöö.
Magistriõppe programmis osaleb kokku 19 üliõpilast, lisaks 7 osaleva arhitektuurikooli vilistlastele ka noored Lõuna-Koreast, USAst, Kreekast jne. Erinevates koolides toimunud õpitubades said osa võtta ka teised arhitektuuritudengid. Lisaks õpikodadele on kõikides linnades kavas arhitektuurituurid. Kõik töökodades tehtud materjalid arhiveeritakse digitaalselt. Õpikodades juhendavad ka külalislektorid ja tuntud arhitektid üle Euroopa.
Näiteks Wroclawis tuli planeerida endine mahajäetud tööstusala, mis oli raudteega piiratud ja millesse Raiko Reisoni töögrupp kavandas loomaaia. Innsbrucki õpikojas tuli kavandada utoopialinn kõrgel Alpides aastal 2050. Endisest STASi hoonest Saksamaal valmis videoinstallatsioon muusikaefektidega Raiko Reisonil ja Jaan Kuusemetsal. Õppetöö käigus tuleb kasutada erinevaid programme ja palju juurde õppida. Pärast iga õpikoda toimuvad tõsised arutelud, töö kohta tuleb kirjutada põhjalikud esseed ja uurimused.
Jaani sõnul on TTKs omandatud teadmised head, teised soovivad TTK vilistlastega alati tiimitööd teha. Õppimise käigus saadud kontaktid ülikoolide, õppejõudude ja kaastudengitega jäävad kestma ja annavad suure pagasi edasises tööelus.


  • Jaga: