Prindi

Viljandi loomeinkubaatori infopäev mehaanikateaduskonnas25.05.2010

Viljandi Kultuuriakadeemia, Tartu Ülikooli, EASi ja Viljandi Metalli ASi toel on Viljandisse valmimas ettevõtlus- ja loomeinkubaator erinevate materjalide töötlemise ja tootearenduse valdkonnas. Loodava inkubaatori meeskond tunneb huvi ka mehaanikateaduskonnaga koostöö tegemiseks.Selle parimaks teostamiseks käis inkubaatori töörühm, kuhu kuulusid esindajad Viljandi Kultuuriakadeemiast, Viljandi Metalli ASist ja Viljandi Loomeinkubaatori ASist, 17.05.2010 tutvumas mehaanikateaduskonna õppekeskkonnaga.

Mehaanikateaduskonna laboratooriumides tutvustasid kaasaegseimat sisseseadet ja tarkvarasid masinaehituse õppetooli hoidja Toomas Talving, tehnomaterjalide ja tehnoloogia õppetooli juht Toomas Pihl ning mehaanikateaduskonna õppejõud Tavo Kangru, Valdur Veski, Mait Purde, Janis Piiritalo ja Ruubo Roots.

Külalistele tutvustati CAD/CAM programmide õpetamist mehaanikatudengitele, kõige kaasaegsemaid arvjuhtimisega metallilõikepinke, vanemaid manuaal-metallilõikepinke ning TTKs õpetatavaid erinevaid pindamis- ja keevitustehnoloogiad.


  • Jaga: