Prindi

Viljandis valmisid tudengite perfoomansid betooni teemal25.09.2013

Viljandi perfonksipäeval 20.-21.09.2013 valmisid TTK ehitusteaduskonna hoonete ehituse III kursuse üliõpilaste ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna üliõpilaste koostöös perfoomansid teemal „Betoon“.

Perfonksipäev oli ka kaheaastase Betooniteatri projekti avaüritus. Projekti partnerid on Kultuurikatel, Tallinna Tehnikakõrgkool ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia. Üliõpilaste ühistööna valminud perfoomansid algasid laupäeval kell 13.00, ühise rongkäiguna suunduti perfoomansilt perfoomansile, tänaval liikus 150-200 inimest. Aeg-ajalt sattusid ka juhuslikud möödujad perfoomansitesse. Ühe töö raames korraldati valmival lauluväljakul esimene kontsert, üliõpilased olid loonud betooni regilaulu, mille laulmisega ühinesid pealtvaatajad. Kokkuvõtteks võib öelda, et esialgne umbusaldus ja stereotüübid kadusid. Inimestes avaldusid uued küljed, mida nad polnud varem märganud.

Betooniteatri projekti järgmise sammuna toimub õppejõudude ristkasutus. Viljandi õppejõud tulevad Tallinnasse ja vastupidi. Ristkasutuses arendatakse üliõpilaste ettevõtlikkust ja eneseväljendust avalikes situatsioonides. (ülevaate tegi Anneli Ramjalg ehitusteaduskonnast)


  • Jaga: