Prindi

Vilniuse partnerkõrgkool võtab TTK laboritest malli18.06.2013

11.- 14.06.2013 külastasid Tallinna Tehnikakõrgkooli Leedu partnerkooli VTDKO (Vilniuse Tehnika ja Disaini kolledž) ehitusteaduskonna õppejõud Alvyda Anciute ja Nerijus Raćkaitis. Pärast Karin Lellepi visiiti VTDKOsse maikuus on koostööhuvi suurenenud ning Leedu õppejõud otsustasid tulla Eestisse, et tutvuda siinsete laboritega ning arutada ühisprojektide võimalusi.
Külalised tegid ringkäigu TTK laborites Pärnu maanteel ja Sven Sillamäe tutvustas ka Siidisaba kompleksis asuvat teedelaborit. Järgmisel päeval tutvustasid ehituskonstruktsioonide jõuraami Karin Lellep ja Martti Kiisa, samuti tutvusid külalised tehnosiirdekeskuse ja rahvusvaheliste suhete osakonna tööga. Eelmisel aastal VTDKOs õppejõuna alustanud Alvyda Anciute sõnul on neil Eestilt palju õppida. Eriti selles, kuidas taotleda rahastust kaasaegse laboritehnika soetamiseks ja kuidas teha paremini koostööd ettevõtetega.
Lepiti kokku, et tulevikus võiks teha ühiseid uurimustöid, korraldada õppejõudude vahetust ning võimalusel taotleda rahastust tudengite lühimobiilsusprojektideks.


  • Jaga: