Prindi

Vormelimeeskond oli Kanadas edukas28.05.2013

23.-27.05.2013 toimunud Formula North võistlustel Kanadas saavutas Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tehnikaülikooli ühismeeskond Formula Student Team Tallinn üldarvestuses II koha. Alla tuli vanduda vaid Montreali ülikooli meeskonnale Ecole Technologie Superieur ehk ETS.Meeskond esines edukalt teoreetilistel aladel, kus edastati napilt kõiki konkurente. Samuti toimus tasavägine võitlus kiirenduse ja skid-padi alavõistlutel. Enne kvalifikatsioonisõitu olid vahed konkurentidega vahed olematud. Kahjuks olid kõik punktid arvestuslikud, kuna korraldusvigade tõttu ei teadnud keegi täpseid aegu. Võistlusrada oli meie jaoks väga ebasobiv – ääretult aeglane ja tehniline. Nii aeglast rada, kus me 2 käiku kasutada ei saa, pole kunagi varem FS maailmas kohanud. Seepärast oli suureks üllatuseks kvalifikatsioonisõidus saavutatud päeva kiireim ringiaeg ja seega alavõit.

Pühapäevasele päevale läksime vastu favoriitidena ja rajale viimastena.
Kahjuks juhtus ikkagi see, mida me kõik kartsime kui esmakordselt üles seatud rada nägime. Tiimi peakonkurendid, kelle kontseptsiooniks on kerge ja vähese võimsusega sõidumasin, olid kiiremad. Kuna ainult esimesel käigul sõitmine mõjus ka suhteliselt laastavalt kütusekulule, siis ei olnud ka ökonoomsuspunkte oodata.
Kokkuvõttes:
TOP3 presentatsioon
2. koht tehniliste lahenduste kaitsmisel
2. koht kiirenduses
2. koht skid-padis
1. koht kvalifikatsioonis

Tulemus tähendab, et meeskond edestas kahe võistluse jooksul (Michigan, Kanada) ligi 130 lääne ülikooli ja tuhandeid noori insenere. Teadmiseks, et Kanadas võitnud ETS oli meist Michiganis kaks kohta tagapool. (ülevaate tegi Kristjan Maruste)


  • Jaga: