Prindi

Ettevõtlusminister tutvus digitaalehitusega29.03.2016

Esmaspäeval, 28. märtsil külastasid ettevõtlusminister Liisa Oviir ja projekteerimisfirmade esindajad TTK ehitusteaduskonda ja arutasid digitaalehituse võimalusi ehitussektori arendamisel.

Projekteerimisfirmade ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud kohtumisel tutvustati ministrile TTK BIM laborit ning räägiti digitaalehituse võimalustest Eestis.

Ehitusteaduskonna dotsent Aivars Alt kirjeldas kõrgkooli rolli BIMi arendamises, Projekt Kuubis juht Merylin Rüütli tegi ülevaate digitaalehituse klastri tegevusest ja eesmärkidest, arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc juhatuse esimees Jüri Rass kirjeldas lähemalt BIM tehnoloogiaid ning MKMi projektijuht Virgo Sulakatko rääkis BIMi ühiskondlikust kasust.

Arutelu käigus leiti, et Eesti ehitusvaldkonna edendamise üks võimalus on selle suurem digitaliseerimine, mis aitaks lahendada mitmeid igapäevaseid probleeme. Näiteks tõid eksperdid välja, et Eestis on ehituskulud prognoosimatud, kõikudes sageli 10-20 protsenti. Valdkonna suurem digitaliseeritus muudaks kulud läbipaistvamaks ning selle käigus paremini kättesaadavad andmed aitaksid vältida ka ehitusprotsessis ette tulevaid vigu. Märgiti, et praegu on e-ehituse osakaal veel tagasihoidlik ja seetõttu kulutab Eesti ehitusturg asjatult palju ressursse. Viimase tõttu jääb saavutamata ka selle ekspordipotentsiaal. Osalejate ühisel veendumusel on aga Eestil  e-riigina head eeldused saada selles vallas maailmas juhtivaks.

Minister Oviiri sõnul on  sõnul on digitaalehitus arvestatav siht, mille suunas pürgida. Suurem digitaliseerimine muudaks tema hinnangul selle majandusharu kindlasti tõhusamaks.


  • Jaga: