Prindi

Eurashe asepresident Michal Karpíšek külastas TTK-d05.04.2016

Teisipäeval, 5.aprillil, toimus Tallinna Tehnikakõrgkoolis Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu infopäev, kus teiste kõrval esines ettekandega ka Eurashe asepresident Michal Karpíšek.

Karpíšek tõi oma ettekandes välja, et on nõudlus rakenduskõrghariduse järele on kõrgenenud, kuid tõdes sealjuures, et rakenduskõrgharidus on oma olemuselt muutunud, esitades küsimuse: „Rakenduskõrgharidus – mis see tänapäeval üldse on?“ Ta vastas, et nüüdisaegadel peaks igal juhul selle juurde kuuluma ka üliõpilase personaalne areng ja õppija eripäradega arvestamine ning uurimustööde soodustamine.

Karpíšek nentis, et kõrgkoolid peaks igal juhul tegema rohkem koostööd tööandjatega, et selgitada välja tööandjate vajadused ning seeläbi ka rakenduskõrgharidust arendada. „Üliõpilased peaksid saama rohkem praktikat, et arendada oma teadmisi töö maailmast“, märkis Karpíšek. Kõrghariduse arendamiseks on Karpíšeki sõnul oluline saada ka rohkem informatsiooni lõpetajate karjäärimustrite ja nende arengute kohta tööturul.

Ta kommenteeris ka väljakutseid ja eesmärke haridusmaastikul, tõdedes, et nendeks on: üliõpilaste sotsiaalne dimensioon, nende mobiilsuse suurendamine ning kvaliteetne õpetamine üldisemalt ja õpetamise kompetentsi täiustamine. Samuti tõstatas Karpíšek ühe väljakutsena toimetuleku uue meedia ja uute tehnoloogiatega.


  • Jaga: