Prindi

Fantaasia ja käte osavusega valmisid traadist ja kipsist arhitektoonid12.05.2014

TTK neljanda korruse fuajees on maikuust avatud rakendusarhitektuuri õppekava esimese kursuse üliõpilaste vormi ja materjali aines tehtud kompositsioonide – abstraktsete arhitektuuri ja skulptuuri vahepealsete arhitektoonide – näitus. Tööd on valminud õppejõud Mari Jõerüüdi juhendamisel.

Kasutatud on kahte diametraalselt erinevat materjali. Üheks materjaliks oli 4mm paksune külmalt tõmmatud traat, millest saab väga ažuurseid kompositsioone kokku keevitada ja teiseks ülesandeks oli kipsist valatud 10x10x10mm kuup, millest tuli kompositsioon välja raiuda. Tudengid on materjali arvestades pannud oma fantaasia tööle ja valminud on põnevad keevitused ning muljetavaldavad kuubid.

Lisaks arhitektoonidele tuli igal tudengil leida Tallinna linnas kindlate kriteeriumide alusel üks huvitav maja, mida siis pildistada ja paari lausega teistele iseloomustada. Tudengite valik oli seinast seina – nii vanad hooned kui päris uued, mis andsid võimaluse tutvustada nii ajalugu, arhitekti, materjali, detaile kui sobivust miljööga. Mitmel juhul oli tegemist põnevate leidudega, mis on avatud hoovidesse ja tänavalt ei paista. Oma leitud maja tutvustamine kursusekaaslastele ja õppejõududele pakkus põnevust ning avastamisrõõmu.

Rakendusarhitektuuri I kursus

Arhitektoon

Arhitektoon

 

 


  • Jaga: