Prindi

Formula Student Team Tallinn esitles ainulaadset võistlusvormelit03.03.2015

TTK ja TTÜ tudengivormeli meeskond Formula Student Team Tallinn esitles 26.02.2015 uuenduslikku ja ainulaadset võistlusvormelit Balti riikides ning sõlmis 2014/2015. võistlushooajaks suursponsorlepingu noorteaduse ja -spordi toetaja Auto24-ga.

Pikaajalise kogemuse ja keerulise inseneritöö tulemusena on FS Team Tallinn tudengivormeli meeskond projekteerinud uuendusterikka võistlusmasina. Tegu ei ole tavalise FS võistlussarja vormeliga vaid võistlusautoga, mille disainimine on õnnestunud vähestel maailma tippmeeskondadel. Eriliseks teeb masina süsinikkiust monokokk ja neljal elektrimootoril baseeruv konstruktsioon, mille sarnaseid ei leidu Balti riikides. Esitlemaks ühte suurimaid läbimurdeid FS Team Tallinna ajaloos korraldas meeskond sponsoritele ja toetajatele disainiesitluse, kus tutvustas projekti üksikasju ja võistlushooaja plaane.

FS Team Tallinn juhendaja Ardo Kõivu sõnul astus meeskond käesoleva hooaja vormeli projekteerimisel mugavustsoonist välja kahe suurema uuenduse näol. Esmakordselt valmistab meeskond komposiitmaterjalist monokoki, mida pole varem Eestis tehtud ning mille valmistamine on oluliselt väljakutsuvam toruraami valmistamisest. „Teine suur uuendus on nelikvedu, nelja elektrimootorit hakatakse juhtima matemaatilise mudeli põhjal,“ selgitas Kõiv..

Auto24 ja tiimi koostöö sai alguse 31.10. 2013, mil suurim autode müügiportaal Eestis alustas nende toetamist loomaks esimest Eesti elektrivormelit. Koostöö jätkus ka 2014. a, kui meeskonna teist elektrivormelit saatis suur edu.
Käesolev hooaeg on meeskonna jaoks järjekordselt innovaatiline ja just nüüd on Auto24 otsustanud saada meeskonna suursponsoriks. FS Team Tallinn avaldab Auto24-le tänu stabiilse ja tulemusrikka koostöö eest.

Formula Student on rahvusvaheline üliõpilastele suunatud tootearendusvõistlus, millel osalemiseks tuleb projekteerida ja valmis ehitada üheistmeline vormelitüüpi võistlusauto. Rahvusvahelistel võistlustel tuleb kaitsta projekti eelarvet ja disainilahendust, ette kanda hüpoteetiline turundusplaan ja näidata oma paremust dünaamilistel aladel reaalsel võistlusrajal.

Vaata TV3 kajastust:
http://www.seitsmesed.ee/eesti/uudis/2015/02/26/team-tallinn-tutvustas-uut-tudengivormelit


  • Jaga: