Prindi

Geodeesiapäeval skaneeriti e-õppekeskus punktipilveks10.12.2015

Rakendusgeodeesia õppetool korraldas 08.12.2015 TTK100 raames geodeesia-alase infopäeva. Ligi 50 geodeesiahuvilist, üliõpilast TTKst ja EMÜst ning firmade geodeesiaspetsialiste oli tulnud kuulama valdkonna kogemusi ja elulisi näiteid.

Tiit Hion ja Vaiko Veeleid firmast Hades Geodeesia OÜ tutvustasid oma laserskaneerimisalaseid kogemusi. Võrreldi sama objekti mõõdistamisele kuluvat aega, mis teostati laserskanneriga ja mis oleks teostatud traditsioonilisel mõõdistamisviisil elektrontahhümeetriga. Kokkuvõtvalt annab laserskaneerimine nii ajalise võidu kui ka parema tulemuse täpsuse osa. Oma esinemise lõpul skaneeriti e-õppe keskus, vastav arvutiprogramm pani kolme mõõtmise punktipilved sekunditega kokku ja kuulajatel oli võimalus näha e-õppe keskusest töötlemata punktipilve. Samas tõdeti, et topograafilist mõõdistamist laserskaneerimine siiski ei asenda.

Mart Rae firmast Nordecon AS tõi välja markantsemad tööelulised näited, kus ehitusprojektide vead tulevad välja alles märkimistööde käigus. Lahendusena pakkus ettekandja välja ehitusprojektide visualiseerimise ehk ehitatava objekti 3D mudeli loomise, mida rakendatakse ehitusgeodeetilistes töödes.

008


  • Jaga: