Prindi

Geosünteetide tippeksperdid kohtusid TTK-s20.06.2016

Juuni keskel toimus Tallinna Tehnikakõrgkoolis koostöös maanteeameti, Eesti Standardikeskuse ja Belgia uurimisinstituudi Centexbel´iga rahvusvaheline geosünteetide standartide komitee kolmepäevane kohtumine.

TTK rajatiste õppetooli lektori Sven Sillamäe sõnul peeti esmakordselt selline kohtumine Baltimaades. Sillamäe sõnul on sündmuse võõrustamine koolile tunnustus tehtud töö eest, kuna geosünteedid on kujunenud rajatiste õppetooli üheks valdkonnaks. TTK on tema sõnul ka ainus kool Eestis, mille õppekavas on spetsiaalselt geosünteete käsitlev õppeaine.

Sillamäe märkis, et õppetool korraldanud ka Põhjamaade eraldavate ja armeerivate geosünteetide spetsifitseerimise süsteemi NorGeoSpeci aastakoosoleku, lisaks valdkonna täiendkoolitusi ja nõustanud ettevõtteid geosünteetide kasutamisel.

Seekordsel seminaril osales üle 50 eksperdi Itaaliast, Belgiast, Hispaaniast, Prantsusmaalt, Austriast, Suurbritanniast, Taanist, Luksemburgist, Hollandist, Soomest, Türgist, Tšehhist, Norrast, Poolast, Šveitsist ning Eestist. Üldkoosolekule eelnesid töögruppide kohtumised, kus arutleti geotekstiilidele esitatavate nõuete, erosioonitõkkematerjalide, mehaanilise ja hüdraulilise testimise, vastupidavuse, mõistete ja klassifitseerimise teemadel.

Geosünteet marterjal, mille vähemalt üks koostisosa on valmistatud sünteetilisest või looduslikust polümeerist ning mida kasutatakse kokkupuutes pinnase ning muude materjalidega geotehnilistel ja üldehituslikel eesmärkidel. Tuntumateks geosünteetideks on liikideks geotekstiilid ja geovõrgud.

 


  • Jaga: