Prindi

Gruusia haridustegelased tutvusid TTKs kasutatavate infosüsteemidega06.10.2014

Tallinna Tehnikakõrgkoolis käisid 01.10.2014 neli haridustegelast Gruusiast, kes viibisid Eestis kahe riigi haridus- ja teadusministeeriumide, kutseõppeasutuste ning SA Innove jätkuprojekti raames, mille eesmärk on toetada ja arendada Gruusia kutseharidust. Projekti rahastab EV välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Külalisi saatis projektis osaleva Tallinna Polütehnikumi õppealadirektor Helen Pärk, kes rääkis TTK ja polütehnikumi omavahelisest koostööst. Külaliste seas oli ka Education Management Information System (EMIS) direktor Lasha Verulava. EMIS on avalik-õiguslik asutus, mis tegutseb Gruusia Haridusministeeriumi all ja millele kuulub ka IT kolledž, mis annab IT-valdkonna kutseharidust.

Grusiinidele tutvustati kooli ja räägiti erinevatest infosüsteemidest, mida TTK kasutab. Gruusias on hetkel kõik õppeinfosüsteemid alles arendamisel, Tiigrihüppe tasemel. Põgusalt näidati ÕISi, SAISi ja EHISt. Haridustehnoloog Kaja Lattu tutvustas infosüsteeme ja seda, kuidas need töötavad. Külalistele tehti ekskursioon mehaanikateaduskonna õppelaborites ja tutvustati üliõpilaste projektipõhiseid töid.

 


  • Jaga: