Prindi

Inseneeria kirjutab TTK vilistlaste rollist Norra mägihüttide eduloos29.09.2016

Inseneeria vastilmunud numbris käsitletakse koos rohke pildimaterjaliga KOKO arhitektide projekteeritud mägihüttide edulugu, mille meeskonda kuuluvad ka TTK vilistlased. Täpsemalt 2010.aastal rakendusarhitektuuri lõpetanud Maia Grimitliht, 2013.aastal hoonete ehituse eriala lõpetanud TTK vilistlane Kristo Rämson ning 2014.aastal rakendusarhitektuuri lõpetanud Liis Uustal.

magihytt3

Inseneeria kirjutab, et hoonete kuju ja välisviimistluse inspiratsiooniks on Norra mägedele iseloomulikud kivitahukad. Majadel on suured panoraamsed aknad, mis loovad vahetu kogemuse puutumatu loodusega. Kompleks koosneb peahoonest, magamishüttidest, laohoonest ja saunast mägijõe kohal.

Ristikujulise põhiplaaniga peahoone, kus asuvad köök, elutuba ja magamisasemed, mahutab 30–35 matkajat. Väiksemad magamishütid on mõeldud viiele inimesele. Peahoone ruumilahendus toetab erinevate matkaseltskondade omavahelist suhtlust ja koostegemisi.

magihytt2

Hüttide välisviimistlus on tuulist ja lumist kliimat taluvast ja hooldusvabast valtsitud tsingist. Siseviimistluses on kasutatud palju puitu, mis loob sooja ja sõbraliku atmosfääri.

Projekti tellija oli Stavangeri Matkaühing (Stavanger Turistforening – STF), mis on osa Norra Matkaühingust (Den Norske Turistforening – DNT), kellel on rohkem kui 270 000 liiget.

„Nye Skåpeti kompleks on rajamise käigus olnud Norras laialdase tähelepanu all, kuna tegemist on täiesti uue lähenemisega Norra matkamajade pikale traditsioonile,“ ütles KOKO arhitektide üks partnereid Andrus Kõresaar.

Mägiküla rajamiseks esimestest skitsidest avamiseni kulus kolm aastat ja 7 miljonit Norra krooni.

Hoone arhitektuurne ja sisearhitektuurne osa: KOKO arhitektid meeskond Maia Grimitliht, Kadri Kaldam, Andrus Kõresaar, Indrek Mikk, Sten-Mark Mändmaa, Kristo Rämson, Martin Tago, Raili Paling ja Liis Uustal.

Fotod: Tõnu Tunnel


  • Jaga: