Prindi

Jäätmetekke vähendamise nädala raames kogutakse puhtaid riideid23.11.2015

Meil kõigil tekib jäätmeid nii kodus kui koolis ja mida paremal järjel me oleme, seda rohkem neid tekib. Tuleb pöörata järjest rohkem tähelepanu, et jäätmed suunataks ümbertöötlusse ja neile antaks uus elu uue toote näol. Seeläbi on keskkond puhas ja elamiskõlblik nii meile kui ka tulevastele põlvedele.

Seoses sellega on tehnoökoloogia IV kursuse tudengid seadnud ülesandeks kaasajastada TTK jäätmekäitlust. Käivitatud on projekt, mille käigus paigaldatakse kooli jäätmete sorteerimiskastid ning hakkab toimuma jäätmete liigiti kogumine.

Enne veel, kui tekib võimalus jäätmeid sorteerida, toimuvad 23-27. novembril üleeuroopalise jäätmetekke vähendamise nädala raames erinevad kooliperele suunatud üritused.

Terve nädala saab tuua vestibüülis asuvasse kasti puhtaid riideid, mis sinu jaoks enam ei ole vajalikud, aga kellegi teise jaoks on. Toodud riided pannakse välja e-õppekeskusesse, kust saad nädala jooksul endale sobivad välja valida.

Kolmapäeval kell 16 toimub IV korruse fuajees filmiõhtu. Näitamisele tuleb film “Moest väljas” ( http://www.homelessbob.ee/movies/out-of-fashion/), kus Reet Aus tutvustab tarbimise mõju nii inimestele kui keskkonnale läbi moetööstuse prisma. Filmiseansi juhatab sisse üks filmi režissöör ja produtsent Jaak Kilmi.

Nädala jooksul saab osaleda viktoriinis ja tutvuda materjalidega, mis on kokku pandud just jäätmetekke nädala jaoks moodlesse loodud kursusele “Jäätmenädal 2015”

http://ekool.tktk.ee/course/view.php?id=1051 Loositakse välja auhindu!

 


  • Jaga: