Prindi

Kanada arhitektide töö jäi silma TABi visioonikonkursil14.09.2015

TTK külalislektorid Alissa ja Pete North Kanadast esinesid edukalt rahvusvahelisel Tallinna Arhitektuuribiennaali (TAB) visioonikonkursil, kus nende poolt välja pakutud Viru ringi tulevikulahendus jõudis äramärgitud tööde hulka. Alissa ja Pete North on maastikuarhitektid, kes lisaks õppejõutööle Toronto Ülikooli juures juhivad Kanadas disainibürood North Design Office.
Sel sügisel pidasid nad loenguid Tallinna Tehnikakõrgkoolis ning Arhitektuuribiennaalil teemadel “Maastiku ökoloogia ja kogukonnad” ning “Maastik ja elastsus”.

Visoonikonkursil „Tallinna Epitsenter“ osalesid nad kuna naudivad tulevikku suunatud lahenduste otsimist (linnade) avalikele ruumidele. Nende võistlustöö kandis nime “Rukkilill” ning žürii sõnul oli tegu lahendusega, mis on muljetavaldav oma totaalsuses: kogu linn võiks toimida suure rohelise oaasina. Töös on autoliikluse ruumiline mõju viidud miinimumini ja esitletud linnaruumi laiemat visiooni. Töö on avaldatud ka biennaali kodulehel: http://vision2015.tab.ee/entries/rukkilill/

Visioonikonkursi võitjaks kuulutati Taani arhitektide Clement Lobbensi ja Frederique Barchelardi töö Enhanced Urban Movement. Konkursile esitatud töödega ning võidutöö maketiga saab tutvuda Viru Keskuse aatriumis kuni 30. septembrini.

IMG_0385


  • Jaga: