Prindi

Koolipere nautis simunapäeval betooniteatri etendust03.11.2014

Traditsioonilist simunapäeva tähistas koolipere 30.11.2014 ühise sügisandide laua ja teatrietendusega. Simunapäev on rahvakalendris püha, mille kohta on üldtuntud ilmavanasõna, mis märgib maa ja vete külmumist: Siim teeb sillad, Nigul lööb naeltega kinni.

Ehitusettevõtja Kalev Ramjala kirjutatud betooni- ja ehitusteemaline näitemäng „Sild“ jõudis esimest korda vaatajateni suvel ehitajate päeval. Kuna lavastuses mängivad TTK töötajad, siis tuli simunapäeval seda ka kõrgkoolis etendada. Lavastusliku külje pealt andis nõu Tõnu Lensment, slaidid konstrueeris Siim Saidla. Etenduse alguses istus Asta saalis ja kooris kartuleid. Nii igapäevases võtmes algas näidend, mis sai kaks lõppu – kuidas oleks olnud kui oleks teisiti läinud. Ehituslike nüansside kõrval oli rõhk põlvkondade vahelistel arusaamadel ja erinevustel. Näidendi kolm osatäitjat esitasid oma osa veenvalt ja jõulise sisseelamisega: Asta – arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna dekaani abi, sünnipäevalaps  Ene Golubeva; Juhan – autotehnika õppetooli hoidja Sven Andresen; Elvis – ehitusteaduskonna dekaan professor Martti Kiisa.

Rektor Enno Lend tänas kaasahaarava etenduse eest ja soovis amatöörnäitlejatele jõudu edaspidiseks. Pärast etendust vahetati mõtteid ja jagati teatrimuljeid laua ümber, mille olid kookide, pirukate ja hoidistega katnud tarmukad TTK töötajad.

simunapäev simunapäev simunapäev

 


  • Jaga: