Prindi

Koostöö-workshopis nuputati TTK pööningu lahendust16.11.2016

Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimus nädalavahetusel neljanda kursuse arhitektuuritudengite eestvedamisel workshop Hackathon 48H, mille sisuks oli leida ideid, kuidas lahendada ja ehitada välja TTK arhitektuuriteaduskonna kohal paiknevat pööninguala.

Workshopist võtsid osa ka EKA üliõpilased, et korraldajate sõnul mõtteid ning kogemusi jagada ja seeläbi elavdada kahe kooli sama eriala tudengite kontakti.

Reedel toimunud sissejuhatavas osas pidas EKA sisearhitektuuri osakonna juhataja Hannes Praks loengu õppetöö olemusest ja ruumidest, mis seda toetavad ehk ruumidest ja ruumielementidest, mis inimesi ühendavad.

Laupäeval ja pühapäeval toimus tudengite töö gruppides ning pühapäeva õhtul ideekavandite esitlemine, mida tulid kommenteerima TTK-st Elo Kiivet, Tomomi Hayashi ja Ralf Tamm ning EKA sisearhitektuuri magistrandid Andrea Tamm ja Siim Karro, kes ühtlasi jagasid gruppidele suunavaid mõtteid nii laupäeval kui ka pühapäeval. Tudengite gruppideks jagamise eesmärgiks oli see, et igas grupis oleks võimalikult erinevate vaatenurkadega ja kogemustega inimesi – nii TTK üliõpilasi, EKA sisearhitekte kui ka välisüliõpilasi.
Kokku esitati 8 ideed – osalejad ise valisid töö, mis neile kõige sümpaatsem tundus. I koha saanud töö meeskonda kuulusid Nele Sverns (TTK IV kursus), Sten Vendik (TTK III kursus), Agnes Möldre (TTK IV kursus) ja Veronika Kučírková (erasmus, Tšehhi).

Detsembri keskel korraldatakse kõigist töödest avalik näitus ning tehakse ka väljatrükk kogu ürituse materjalidest ning tagasisidest.
Eesmärgiks on kindlasti kõiki töid analüüsida, arutada ideid kooli juhtkonnaga ning liikuda kindlameelselt selle poole, et pööning ehitataks välja tudengitele kasutatavaks mõnusaks ruumiks. Pikemas perspektiivis on projekti eesmärgiks tudengitel idee teostamiseks toetust leida ning idee lõplikult ellu viia.

Rohkem infot ja pilte saab vaadata siit: https://www.facebook.com/events/309445862781618/?active_tab=about


  • Jaga: