Prindi

Tudengite elektrivormel tiirutab Euroopas ringi26.08.2014

Formula Studenti Team  esitles augusti alguses Eesti esimest elektrivormelit, mis kuu lõpus tiirutab Euroopa võistlusturneel:  Austria (Red Bull Ring), Ungari (Györ) ja Itaalia (Verano).  Meeskonna ametlikuks autopartneriks on nüüdsest Viking Motors, kes andis kasutamiseks Opel Vivaro väikebussi.

Eesti esimest elektrivormelit on 2012. aastast arendanud Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tallinna Tehnikaülikooli tudengite ühismeeskond Formula Student Team Tallinn. Elektrivormel on valminud tudengite  mõtte- ja kätetöö tulemusena, ainukesed ostetud osad on auto elektrimootor ja selle kontroller. Võrreldes sisepõlemismootoriga on jõutud väga võimeka elektrilise võidusõiduautoni, mis kiirendab 0-100 km/h 3,4 sekundiga.

Vaata uudislugu TV3 „Seitsmestes Uudistes“ :

http://www.tv3play.ee/sisu/seitsmesed-uudised-2014/424413?autostart=true

Formula Student on peamiselt tehnikateaduste tudengitele suunatud tootearendusvõistlus, mille raames toimub väikese üheistmelise vormelauto projekteerimine, ehitamine, tutvustamine ning sellega erinevate katsete läbimine ning võidusõitmine ringrajal.

Formula Studenti  Eesti meeskond on tegutsenud alates 2006. aastast ning selle aja jooksul on valminud viis sisepõlemismootoriga vormelit ja üks elektrivormel. Edukalt on Eestit esindatud Saksamaal, Suurbritannias, Soomes, Rootsis, Ungaris, Austrias, USA-s ja Kanadas.


  • Jaga: