Prindi

Kõrgkooli pere tähistas vabariigi aastapäeva ajaloo meenutustega21.02.2014

Tallinna Tehnikakõrgkooli töötajad ja üliõpilased tähistasid 21.02.2014 Eesti Vabariigi 96. aastapäeva ajaloolise meenutuse, kontserdi ja sünnipäevatordiga.

Ajaloolane Küllo Arjakas läks ajas tagasi aastasse 1855, kui prantsuse ajakirjaniku sulest ilmus reisiraamat, kus oli esimest korda avaldatud mõte Eesti omariikluse kohta. Ajaloolasel õnnestus see rariteet ka tänu prantsuse sõpradele saada.

Teisena tõi Arjakas kaugetest aegadest välja Jakobsoni toetaja Andres Tiido. 1855. a Helme kihelkonnas sündinud Andres Tiido arreteeriti 1882. a poliitilistel põhjustel ja tema juurest leiti läbiotsimisel luuletus „Eesti sõjalaul“, milles oli kirjas nii sõna priius (vabaduse sõna siis eesti keeles veel ei olnud) kui Eesti Vabariik. Tiido mõisteti kolmeks aastaks asumisele Kaasanisse, kust ta tuli tagasi ja läks Lääne-Euroopasse Prantsusmaale. Andres Tiido pidas oma elu kõige õnnelikumaks päevaks seda kui Prantsuse Vabariik tunnustas Eestit 1921. aasta jaanuaris. Sama aasta augustis Tiido suri.

Ajaloolise meenutuse lõpetuseks laulis TTK kammerkoor dirigent Elen Ilvese juhatusel kuulajate meeltesse „Sind surmani, „Puudutuse“ ja „Kaunimad laulud“.

EV aastapäeva  aktus

EV aastapäeva aktus

EV aastapäev a aktus

 


  • Jaga: