Prindi

Lahtised uksed tõid koos kevadega kohale aulatäie uudistajaid21.03.2014

Tallinna Tehnikakõrgkool kutsus gümnaasiumilõpetajaid koolivaheajal 20.03.2014 lahtiste uste päevale, et teavitada noori rakenduskõrgharidusest ja kõrgkoolis õpetatavatest erialadest.

Noored seisavad suvel raske valiku ees, kelleks õppida, kas omandada ülikooli- või rakenduskõrgharidus. Kui ülikooliharidust iseloomustavad teoreetilised teadmised ja suundumus teadusesse, siis rakenduskõrgharidusõppes on oluliselt suurem osatähtsus praktiliste oskuste arendamisel, et pärast lõpetamist kohe tööle asuda. TTK õppeprorektori Lauri Peetrimägi sõnul on kõrgkooli valikul 3 otsustavat protsessi: info kogumine, otsuse tegemine ja selle elluviimine. Ta soovitas noortel tõsiselt kodus mõelda oma tulevikuvõimaluste üle ja teha õige otsus kõrgkooli valikul. TTK lõpetajad on tööturul hinnatud ja töötavad enamuses oma erialasel tööl, ligi 20% lõpetanutest jätkab õpinguid magistrantuuris. Vastuvõtuspetsialist Tiiu Rivis selgitas põhjalikult vastuvõtutingimusi ja vastuvõtuprotsessi. TTK vilistlane, TTÜ magistrand ja TTK mehaanikateaduskonna assistent Rait Udumäe rõhutas, et tähtis on eesmärk, mida soovid koolist saada. Tema sõnul on õppekavades tasakaalus teooria ja praktika osa, mis annab head eeldused kohe tööprotsessi siseneda. Ta soovitas ise aktiivne olla ja võtta õppeprotsessist maksimum. Ühe näitena tõi Rait välja Formula Studenti tootearendusprojekti.

20 tulijat said lisaks põnevale päevale ka eriti vinge TTK meenetega kinkekoti, mis loositi välja Facebookis registreerinute vahel.

Lahtiste uste päeva lõpetuseks said huvilised teaduskondades ja laborites oma silmaga üle vaadata keskkonna, kus õpinguid jätkata.

Lahtiste uste päevLahtiste uste päevLahtiste uste päevLahtiste uste päev

 

 


  • Jaga: