Prindi

Liiklusohutuse seminaril arutatakse, kuidas viia nulli hukkunute arv04.05.2016

Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimub neljapäeval liiklusohutuse seminar „Nullvisioon – võimalik või võimatu?“, kus eksperdid peavad nõu, kuidas viia madalamaks liikluses hukkunute ja raskelt vigasaanud inimeste arv.

Seminari ühe esineja professor Dago Antovi sõnul tuleks Eestis võtta liiklussüsteemi planeerimisel aluseks nn nullvisiooni põhimõtted nagu Rootsis, kus liiklusohutuse nurgakiviks ongi programm „Towards Zero“.

Antov lisas, et nullvisioon ei tähenda otseselt seda, et näiteks 10 aasta pärast ei ole teedel enam üldse liiklussurmasid, küll aga peaks liiklussüsteemi toimimine lähtuma sellest, et seal keegi surma ei saaks.

„Liiklussurmade kahekordne vähenemine järgmisel kümnel aastal ei tohiks olla utoopiline. 1990ndatel uskusid samuti vähesed, et eesmärk 100 hukkunut aastas on 2010. aastal on saavutatav“, märkis Antov. Näitena toob ta, et 2014. aastal oli Eestis 78 liiklussurma, see on ca 59 hukkunut  1 miljoni elaniku kohta. Rootsis on see näitaja 29, Euroopa liidu keskmine 51. Kahekordne vähenemine annaks tulemuseks 29 hukkunut miljoni elaniku kohta, mis oleks sama, kui Rootsi või Ühendkuningriigi tase.

Nullvisiooni rakendamisest rääkides ütleb Antov, et tuleb jõuda ühisele arusaamale, et liiklusohutus ei ole ainult politsei ja maanteeameti  rida, vaid ka riigi ja ülejäänud ministeeriumite, omavalitsuste, äri- ja kolmanda sektori ning lõpuks liiklejate endi.

Seminaril võtavad sõna kõrgkoolide, politsei, maanteeameti ja kohalikke omavalitsuste esindajad. Seminar algab kell 10.00, lisainfo ja registreerimine: http://bit.ly/1Vd1aGz


  • Jaga: