Prindi

Male jõuluturniiril oli kõne all kavandatav elavmale18.12.2014

TTK üliõpilasesindus korraldas 17.12.2014 male jõuluturniiri, eestvedajaks III kursuse rakendusgeodeesia õppekava üliõpilane Vahur Samberk, kellele turniiri ettevalmistamine ja läbiviimine oli maleõppe praktikaks. Enne turniirimänge autasustas Rein Ruus Noores Inseneris avaldatud maleülesannete lahendajaid Vahur Samberki ja Jaan Vaabelit maleraamatutega. Maleraamatu sai tänutäheks ka ajalehe toimetaja Malle Jürves.

Turniiri esikoha eest võistlesid mehaanikateaduskonna IV kursuse üliõpilane Juhan Viik ja 2013. a Tallinna meister, inglise keele magister Tarmo Tuul. Partii lõppes viigiga, mõlemad kogusid 4½ punkti 5st. Fotol turniiri võitjad Tarmo Tuul (keskel) ja Juhan Viik (paremal) 4½ p, III koha saavutas Rein Ruus 4p.

TTK 100. aastapäevaks ja malekorüfee Paul Kerese 100. sünniaastapäeva tähistamiseks on plaanis korraldada elavmale etendused. Selleks on kavas lähiajal välja kuulutada konkurss kostüümikollektsiooni ideekavandite saamiseks. Projekt „Elavmale“ sai TTK ideekavandite konkursil toetuse.

Rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia õppetooli hoidja Teele Peets tutvustas varasemate elavmale etenduste kostüüme ja ootusi projekti raames toimuva kostüümi kavandite konkursi töödele. Tema sõnul võivad kostüümid (ettur, ratsu, oda, vanker, lipp ja kuningas) olla nii ajaloolised, tänapäevased, geomeetrilised või abstraktsed. Konkursil saavad osaleda tudengid nii TTKst, Tallinna Tööstushariduskeskusest kui EKAst. Peetsi sõnul toimub TTKs see töö õppetöö raames projektidena. Konkursi preemiafond on 372 eurot.

maleturniir male

 

 


  • Jaga: