Prindi

Mehaanikateaduskond värskendas sidemeid Põhja-Soome ametikõrgkoolidega21.01.2014

Mehaanikateaduskonna dekaan Vello Vainola, tehnomaterjalide ja tehnoloogia õppetooli hoidja Ruubo Roots ja assistent Rait Udumäe külastasid 16-19.12.2013 Põhja-Soomes Oulu Ametikõrgkooli ja Rovaniemi Ametikõrgkooli.

Oulu Ametikõrgkoolis oli kohtumine välissuhete juhi Bastian Fähnrichiga, kellega arutati üliõpilaste ja õppejõudude Erasmus vahetuse võimalusi. Mehaanikateaduskonna juht Eero Korhonen tutvustas õppekavasid, laboreid ja üliõpilaste (sh vahetusüliõpilaste) projektitöid. Ühe teemana oli kõne all ka noorõppejõudude mentorlus. Kavas oli ka ettevõtte Rantek OÜ külastus, mis tegeleb suuregabariidiliste elektrimootorite tootmisega. Firmas töötavad mitmed Oulu AMK lõpetajad ja kõrgkooli õppejõududega koostöös toimub elektrimootorite tootearendus.

Rovaniemi Ametikõrgkoolis toimus kohtumine tehnikavaldkonna õppejõududega, kes tutvustasid IT simulatsiooni- ja mootorsaanide tootearenduse laborit. Mootorsaanide peamine arendussuund seisneb elektrimootoriga saanide katsetamises arktilistes oludes. Õppekavade juht Hannu Kähkola tutvustas Rovaniemi ja Kemi AMK koolide liitmisega alates 2014 tekkivat uut struktuuri ja õppekavu. Arutusel oli õppejõudude järelkasvu temaatika, kus selgus, et enamus Rovaniemi AMK noorõppejõududest on sama kooli lõpetanud, kes on läbinud pedagoogilise ettevalmistuse ja omandavad õppejõu kogemusi mentori juhendamisel.

Loodud uued kontaktid mõlema kooli tehnikavaldkonna õppejõududega võimaldavad osaleda edaspidi üliõpilastel ja õppejõududel Erasmus programmides jm tehnikavaldkonnaga seonduvates projektides (ülevaate tegi V. Vainola).

Ventilatsioonisoojustehnika labor Oulu AMK Soojustehnika lab Rovaniemi AMK-s


  • Jaga: