Prindi

TTK esindajad külastasid Trondheimi teadus- ja tehnikaülikooli23.09.2016

Tallinna Tehnikakõrgkooli delegatsioon koosseisus Tarmo Sildeberg, Elo Viljus, Martti Kiisa, Andres Kiisler ja John Rodriques külastasid 12. – 16.septembrini TTK partnerkõrgkooli Norra teadus- ja tehnikaülikooli Trondheimis.

Sõidu eesmärk oli tutvuda partnerkooli õppe- ja töökorraldusega, töökeskkonna tingimustega, teadus- ja arendustegevusega ning suundadega tulevikus. Arutati ka kahe kooli võimalusi vahetada tulevikus üliõpilasi ja õppejõude.

TTK finants- ja haldusdirektori Tarmo Sildebergi sõnul oli külastus äärmiselt inspireeriv. „Väärtuslik oli informatsioon bakalaureuse õppekavade ja nende arendusprotsessi kohta. Norra eripäraks on suuremahulised ained, mille õpetamisel väärtustatakse ühistööd ning koostegemist“. Norra ülikoolides tehtavat teadus- ja arendustegevust finantseeritakse Sildebergi sõnul suures osas tööstusettevõtete ja valitsuse poolt ning tulemused rakendatakse tööstuses võimalikult väikese ajanihkega.

TTK esindajad külastasid ka ülikooli valmimisjärgus uut õppehoonet, mis oli arhitektuuriliselt kujundatud avatuks ja läbipaistvaks.

Töötajate lähetust rahastas EMP/Norra stipendiumiprogramm.

img_0017


  • Jaga: