Prindi

Negavati superfinaalis kandideerivad peavõidule kolm TTK meeskonda17.05.2016

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) tudengite energia- ja ressursisäästu konkursi Negavatt superfinaal toimub teisipäeval, 24. mail kell 15.00-19.30 Rakvere Targas Majas, kus oma idee elluviimiseks žürii poolt välja antavale 10 000-eurosele peapreemiale kandideerivad teiste seas ka kolm TTK meeskonda.

Negevati superfinaalis on võimalus osa saada kokku kümnest tudengite energia- ja ressursisäästuideest, mis valiti välja 55 idee seast. Meeskondadel oli enam kui kaks kuud aega oma ideed testida ja arendada ning nüüd peavad nad astuma žürii ette, et oma plaani kaitsta.

TTK-st on esindatud ideed „Miinus 1°“, „Energiasääst tualettruumides“ ning „Luminofoorlampide asendamine LEDidega“ (koos TTÜ Tartu Kolledžiga).

Žüriisse kuuluvad keskkonnaminister Marko Pomerants, KIKi juhatuse liige Lauri Tammiste, Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska, Rakvere Teatri kunstiline juht ja näitleja Üllar Saaremäe, saate Rakett 69 2015. aasta võitja Karl Reinkubjas ja Joik asutaja Eva-Maria Õunapuu. Parimaid ootab 10 000-eurone peavõit, mille eest saab oma idee päriselt ka ellu viia.

Superfinaalile on oodatud kõik huvilised, osalemine on tasuta. Päeva juhib ETV Maahommikust tuntud Rein Palosaar, meeleolu loovad I Wear* Experiment ja DJ Tom Lilienthal.

Täpsema info ja ajakava leiab Negavati Facebooki lehelt:  www.facebook.com/events/277597069241955/

KIKi tudengite energia- ja ressurssisäästu konkursi Negavati eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Eesmärk, et ideedest sündinud projektide rakendamisel hakkavad inimesed säästma enam energiat ja ressursse.


  • Jaga: