Prindi

Noorte disainerite võistlus Riias andis põnevaid kogemusi14.04.2014

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia 3. kursuse üliõpilased Anneliis Etverk, Joanna-Eliisa Servet, Johanna Kukk, Mari Kinkar ja Jane Kivistik osalesid 04.-06.04.2014 Riias rahvusvahelisel noorte disainerite võistlusel Habitus Baltija 2014.

TTK poolt osales kaks kollektsiooni – Anneliis Etverki „Loki“ ning Joanna-Eliisa Serveti ja Johanna Kuke „Alexandra“. Kokku võistles 26 kollektsiooni erinevatest kõrgkoolidest ja 20 individuaalosalejat. Võistluse võitis Soome Aalto ülikooli tudeng. Habitus Baltija raames toimus ka võistlus „Amber Avant-Garde“, mis ootas osalema merevaigust inspireeritud komplekte. Sellest võistlusest võttis osa Johanna Kukk.

Ürituse ametlik osa kestis kaks päeva, esimesel päeval toimus seminar, kus sai kuulata tuntud asjatundjate loenguid, millest kõige huvitavam oli Prantsusmaa ESMOD moekooli lektori Paul Marchand loeng, kus ta õpetas meie jaoks uusi nippe uute disainide väljamõtlemiseks. Teisel päeval oli moeetendus, mis kestis terve päeva ning näha sai palju väga huvitavaid ja omanäolisi kollektsioone

Tegemist oli siiani suurima suurim moelavaga TTK üliõpilastele. Uudne ja huvitav kogemus oli modellide valminime castingul. Riias käinud soovitavad seda põnevat kogemust ka teistele tudengitele.

Habitus posterHabitus Baltija 2014Habitus Baltija 2014


  • Jaga: