Prindi

Ehitusinstituut õpetas noortele tuleviku ehitamist16.04.2018

12.-13. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimunud Õpilaste teadusfestivalil tutvustas TTK ehitusinstituut Tehnikakõrgkoolis õppimise võimalusi ning noortele viidi läbi “Tuleviku ehitamise töötuba”.

Festivali külastas umbkaudu 2500 aktiivset õpilast ja õpetajat üle Eesti, kes küsisid küsimusi ja tundsid huvi inseneri elukutse vastu. Tehnikakõrgkooli ja inseneri elukutset tutvustasid festivalil ehitusinstituudi üliõpilased Jüri Averjanov, Karl Helgand, Kert Joandi, Andre Kalaidžjan ja õppejõud Tarvo Mill, Karin Lellep ning Anneli Ramjalg.

Teisel päeval toimus festivali pealaval lektorite Anneli Ramjala ja Karin Lellepi ettekanne sellest, kuidas teadlaste koostöös loodi keskkonnahoidliku väikemaja KODA prototüüp, mis ühendab endas uued tehnoloogiad ja säästva taaskasutuse.

Eestvedaja lektor Anneli Ramjala sõnul oli töötuba jaotatud neljaks staabiks. “Geodeesia staabis oli ülesandeks määrata kalde suurus, praktiline ülesanne, mis on vajalik nii hoonete kui ka teedeehituse objektidel”. Ramjalg täpsustas, et VR prillidega sai liikuda tulevikus ehitatavate hoone mudelites. “Teedeehituses oli pinnase tihendamisega seotud ülesanne ja neljandas staabis sai katsetada rakendusuuringutes kasutatavaid seadmeid. Töötubades osalenud gümnasistidele pakkusime välja võimaluse, et nad saavad osaleda ehitusinstituudi rakendusuuringutes ning selle põhjal 11. klassi uurimustöö kirjutada”.

Ramjalg lisas, et töötoas ja messialal oli hea võimalus kutsuda õpilasi 2. novembril TTK-s toimuvale Inseneeria karjääripäevale ja 3. Goldbergi masina ehitamise võistlusele.


  • Jaga: