Prindi

Päevaõppe esmakursuslased alustasid kooliteed Gaudeamusega31.08.2015

Esimene koolipäev päevaõppe esmakursuslastele algas augustikuu viimasel päeval 31.08.2015 avaaktustega aulas. Esimesena kogunesid ehitus- ning arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna tudengid, teisena mehaanika-, transpordi- ning rõiva- ja tekstiiliteaduskonna üliõpilased.

Rektor Enno Lend õnnitles noori ja tõdes, et tänane päev on pidupäev nii üliõpilastele kui koolile. Rektor soovis tulemuslikku tegevust TTK seinte vahel ning rõhutas tegelike teadmiste tähtsust. Õppimine on kahepoolne, üliõpilase tegevus tulemuse saamisel on määravam kui õppejõu. Rektor kutsus esimesest kooolipäevast lahti mõtestama, kuidas saada oma vajalikud APd tehtud. Rektori sõnul on selleks vaja 1)võimekust ja 2) tahet-saavutusvajadust. Ta kutsus üliõpilasi mitte vaid teadmisi omandama, vaid rakendama ja uut teadmist tootma, mida nimetatakse innovatsiooniks.

Arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna dekaan Hindrek Kesler soovis esmakursuslastele töökust ja loomingulisust, milleta ei saa tänapäeval hakkama interdistsiplinaarses maailmas. Ehitusteaduskonna dekaan, professor Martti Kiisa tõdes, et lapsepõlv on nüüd läbi ja rõhutas, et stabiilsus tagab edu. Transporditeaduskonna dekaan Aimar Lukk selgitas, et kui tahate headeks insenerideks saada, siis insener kavandab, arendab, konstrueerib, turundab…. Ja kõigepealt tuleb ära õppida iseseisev elu.

Üliõpilasesinduse esimees Mikk Tootsi ja liige Egle Kadastik tuletasid meelde, et lisaks õppetööle saab ka laulda kammerkooris, tantsida Savijalakestes ja teha sporti. Ja kõigepealt tuleb osaleda rebastenädalal. Oma soovid andsid esmakursuslastele läbi video teele kaasa kevadel edukalt TTK lõpetanud insenerid.

Õppeprorektor Lauri Peetrimägi andis kaheksale esmakursuslasele, kes said vastuvõtul kõrgkooli sisse maksimumtulemustega, kõrgkooli 100. aastapäeva meene – Birjo Rasmussen (rakendusarhitektuur), Kady Mäesalu (tehnoökoloogia), Greteliis Salo (hoonete ehitus), Vladislav Artjuh (teedeehitus), Silver Ausma (rakendusgeodeesia), Aleksis Anijärv (elektritehnika), Konrad Ilustrumm (masinaehitus), Hille Kaljumäe (rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldus), Doris Kivisalu (rõivaste tehniline disain ja tehnoloogia), Gerton Korsten (autotehnika) ja Aleksandra Stupak (transport ja logistika).

Kõik esmakursuslased said TTK tudengiteatmiku, milles lisaks vajalikule olulisele infole on ka õppeaasta kalendaarium. Pärast aktusi jätkus esimene koolipäev teaduskondade infotunniga.


  • Jaga: