Prindi

Pealtnägija tutvustas superautot ehitavaid TTK vilistlasi04.05.2016

ETV “Pealtnägija” tõi sel nädalal ekraanile loo TTK tudengivormeli meeskonnast välja kasvanud  tippspetsialistidest, kes ehitavad Rootsi tehases superautot Koenigsegg.

„Pealtnägija“ loost saame teada, et  Koenigseggis töötab hetkel kuus noort eestlast, kellest neli alustasid teekonda autoarenduse rahvusvahelisse tippliigasse Tallinna Tehnikakõrgkoolis  asuvast autolaborist, kus asub Eesti tudengivormeli staap, vahendab ERR portaal Menu.

„1970ndatel Ameerikast alanud projekti sisu on, et tudengid projekteerivad, ehitavad ja võistlevad ise võidusõiduautodega. Igal aastal luuakse uus masin. Maailmas ainulaadsel kombel on Eestis projekt jagatud kahe kõrgkooli – Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tallinna Tehnikaülikooli – vahel. Tähelepanuväärne on, et tudengitele on kõik vabatahtlik ja õhinapõhine“, kirjutab err.ee.

“Iga sügis alustab 40 inimest, umbes 25 neist jõuab selle hetkeni, kui minnakse suvel võistlema ja umbes 10-15 neist jääb järgi selle aasta lõpuks. Natukene võib seda võrrelda võib-olla militaartreeningu või valikuga, kus tegelikult selle fookuse ja pinge all inimesed järjest ära kukuvad,” ütles tiimi endine kapten Kristjan Maruste.

„Eesti tehnikatudengid liitusid rahvusvahelise Formula Student tsirkusega 2006 ning on olnud väga edukad. 2012 saavutati rohkem kui 500 meeskonna konkurentsis üle maailma teine koht. Kui algul oli sari sisepõlemis- ehk bensiinimootoriga autodele, siis nüüd on eraldi arvestus ka elektrivormelitele. Viimased kolm aastat ehitabki Eesti tiim ainult täiselektrilist masinat, millega on nopitud juba mitmeid võite. Kusjuures vastas pole mitte ainult suurte riikide suured ülikoolid, vaid konkurente toetavad tihti ka suurfirmad“, kirjeldab tiimi endine kapten Kristjan Maruste.

Tehas asub Lõuna-Rootsis vastu Taani piiri, endises õhuväe hävitajate angaaris, mis tähendab, et komplekti kuulub 1,4-kilomeetri pikkune isiklik maandumisrada, mis on hea nii autode testmiseks, vahendab err.ee.

Viimasel ajal on Koenigsegg kiirelt laienenud ja värvanud. Umbes aastaga on töötajate arv peaaegu kahekorditnunud üle 100. Eestlased on siin rootslaste ja hispaanlaste järel suuruselt kolmas rahvus, toob Menu välja.

 


  • Jaga: