Prindi

Pulbermetallurgia kongress Salzburgis andis ülevaate uutest suundadest08.10.2014

Mehaanikateaduskonna dekaan Vello Vainola viibis 22.-25.09.2014 Austrias Salzburgis rahvusvahelisel pulbermetallurgia kongressil ja näitusel „International Powder Metallurgy Congress & Exhibition EURO PM 2014“.

Näitus ja kongress võimaldas saada ülevaate ja uusi teadmisi pulbermetallurgia valdkonna uutest suundadest, mida edaspidi kasutada teaduskonnas rakenduslikeks uuringuteks ja teoreetilisteks ning tehnoloogilisteks lahendusteks. Tutvumine kaasaegsete seadmete, instrumentide ja rakistega pulbermetallurgia tootmise valdkonnas ning uute kontaktide loomine rahvusvahelisel tasemel avardab võimalusi teaduskonna töö korraldamisel ja tudengite õpetamisel.

Dekaan osales kongressi töörühma „Hard Materials“ sektsiooni/teemade loengutel ja posterite lühiettekannetel. Mitmete materjalitehnoloogia valdkonna uurimistööde oluliseks osaks oli seoste leidmine materjalide ja struktuuride füüsikaliste ja keemiliste omaduste ning nende valmistamise tehnoloogiliste parameetrite vahel. Selleks rakendatakse erinevaid spektroskoopilisi, elektrokeemilisi, pinna analüüsi ja akustilisi meetodeid. (Ülevaate tegi Vello Vainola)

Salzburg

 Salzburg


  • Jaga: