Prindi

Rahvusraamatukogus näeb rakendusarhitektuuri lõputöid11.06.2015

Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuri instituut avas 10.06.2015 Rahvusraamatukogus rakendusarhitektuuri õppekava üliõpilaste lõputööde näituse.

Näituse kuraatori Mari-Liivia Jõerüüti sõnul võimaldab lõputööde hea tase kõiki töid näitusel eksponeerida. Esindatud tööd kajastavad kooli lõpetanute arhitektuurse ja insenerliku mõtlemise taset pärast neli aastat kestnud õpinguid.

Jõerüüt märkis, et 28 näitusele koondatud töö näol on tegemist mitmekülgse kooslusega, kus iga projekt on isikupärase käekirjaga. Lisaks ideede graafilisele esitlusele planšettidel on eksponeeritud ka hoonete maketid, mis on tänuväärt materjal arhitektuurihuvilisele publikule lähedalt uurimiseks.

Tähelepanuväärsemate töödena tõi Jõerüüt välja Kaidi Põdra ideeprojekti jalakäijate ja jalgratturite alast Tallinnas Pärnu mnt ja Roosikrantsi tänava vahel, Marleen Stokkeby kunagise Arsenali tehaseala detailplaneeringu Tallinnas Erika tänaval ning Mark Grimitlihti looduslike pühapaikade arhitektuuri, kui vaid mõningaid nimetada.

Sellel aastal sajandat aastapäeva tähistava TTK rakendusarhitektuuri õppekava avati 1992. aastal.

Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis olev näitus jääb avatuks juuni lõpuni.

Vaata näituse plakatit!


  • Jaga: