Prindi

Rahvusvaheline nädal tõi Tallinna 8 riigi esindajad13.11.2015

Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimus 02.-06.11.2015 TTK ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli teine ühine rahvusvaheline nädal. Nädalale saabusid õppejõud ja kõrgkoolide töötajaid Leedust, Lätist, Soomest, Portugalist, Venemaalt, Saksamaalt, Israelist ning Bosnia ja Hertsegoviinast.
Esimesel ja kolmandal päeval oli külaliste võõrustajaks Tallinna Tehnikakõrgkool. TTK rektor Enno Lend, õppeprorektor Lauri Peetrimägi ja arendusprorektor Anne Kraav tervitasid saabunuid ja soovisid tulevikus edukat koostööd. Rahvusvaheliste suhete juht Hedi Pehme tutvustas kõrgkooli tegevusvaldkondi ja erinevaid koostööalaseid võimalusi. Külalised tegid ringkäigu kõrgkooli laborites ja said ülevaate ka TTK ja TTÜ Formula Studenti ühisprojektist. Samuti toimusid erinevad töötoad. Tehnikakõrgkooli töötajatest viisid töötube läbi Anneli Ramjalg ja Janela Tähepõld-Tammert.
Teisipäeval tutvustas Tallinna Tervishoiu Kõrgkool pakutavaid erialasid ning erinevates töötubades sai arutada paljuski kõigile sarnaste murekohtade või väljakutseid esitavate olukordade üle seda just õppejõudude ja üliõpilaste mobiilsusega seoses. Teisel päeval avanes meie külalistele võimalus ka lähemalt tutvuda meie partnerkõrgkooli raamatukogu ja simulatsioonikeskusega.
Nädala jooksul pakuti väliskülalistele ja sel semestril Eestis õppivatele välistudengitele ka erinevaid kultuuriprogramme. Õhtusöök Neitsitornis, Eesti toidu õhtu rahvatantsuansambel Savijalakesed saatel, väljasõit Vihula Mõisa ja ekskursioon KUMU kunstimuuseumisse – need on vaid mõned tegevused, mille kaudu said meie külalised Eestit tundma õppida.
Kahe kõrgkooli koostöö rahvusvaheliste suhete alal hõlmab ka ühisloenguid kahe kõrgkooli Erasmus+ programmi raames Eestisse semestriks kuni kaheks õppimas või praktikale suunduvatele üliõpilastele, samuti toimus augustis ühine Welcome to Estonian Week.


  • Jaga: