Prindi

Rattapäeval sai aulas näha kõrgeid rattahüppeid17.03.2014

TTKs toimus 12.03.2014 traditsiooniline rattapäev nime all „Rattaga maailma“, kus sõna said need, kes on endale välismaal juba nime teinud või maailmapildile alles jõudmas.

Mari-Liis Mölder Politsei- ja piirivalveametist rääkis ohutust jalgrattaga liiklemisest. Ta tõi välja suuremad jalgrattaga toimunud õnnetused ja statistika lähiaastate kohta. Samuti tehti selgeks, mida peaks üks korralik rattur kandma ja kuidas oma ratas nii enda kui teiste jaoks ohutumaks muuta. Täiskasvanul ei ole kiiver jalgrattaga sõites kohustuslik, kuid ta rõhutas, et seda peaks kandma.

Eliitrattur Sander Maasing jagas enda kogemusi profi tasemel rattaspordist Eestis ja välismaal. Ta rääkis oma treeningutest, võistlustest Prantsusmaal ja huvitavamatest läbielamistest oma karjääri jooksul.

Jalgratta-trialit tutvustas ja demonstreeris Henri Kalm. Ta andis ülevaate selle ala kohta, seletas trial ratta eripärasid ja lõpetuseks tegi euroalustest koostatud virnadel hüppeid.

Ott Reinhold ja Kustas Kõiv Bikeep-ist esitlesid oma innovaatilist jalgrattaparklat. Toode on Eestis populaarsust kogunud ja pälvinud tähelepanu ka välismaal, kuhu nad pürgivadki. Pideva arengutöö tulemusena on neilt peagi oodata ka uut toodet.

Teedeehituse 3. kursuse tudeng Henri Mündi, kes oli kaasa võtnud oma võistlusratta-quadracer’i, tutvustas publikule motokrossi, rääkis selle ala erinevatest nüanssidest, oma saavutustest ning võistlustel kogetust.

Üritusele pani punkti orienteerumine koolimajas, kust võttis osa 5 meeskonda. Erinevates vahepunktides tuli lahendada mitmesuguseid ülesandeid. Rattapäeva korraldasid teedeehituse kolmanda kursuse tudengid.

RattapäevRattapäevRattapäev


  • Jaga: