Prindi

“Ringvaade” külastas 100. sünnipäeva tähistavat Tallinna Tehnikakõrgkooli06.11.2015

ERRi saates  “Ringvaade” tegi Jüri Muttika 06.11.2915 ringkäigu TTK laborites.

Vaata: http://bit.ly/1SCZIJk

“Ringvaate” reporter Jüri Muttika käis juubeli puhul vaatamas, kuidas käib tänapäeval rakendusliku kõrghariduse omandamine.
Esmalt siseneti metallide keevitustehnoloogia ja -seadmete laboratooriumisse, kus TTK mehaanikateaduskonna labori assistent Madis Moor näitas 30 000 eurot maksvat keevitusrobotit.

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna lektor Margit Kuusk tutvustas uut 130 000 eurot maksvat aparaati. “See on kehaskanner, millega saab skaneerida inimkeha ja hiljem programm arvutab välja inimkeha mõõdud,” rääkis Kuusk ja lisas, et skanner suudab arvutada üle 150 mõõdu.

“Ta (skanner – toim) lihtsustab seda, et saab võtta inimfiguurilt mõõte täpsemalt kui mõõdulindiga,” selgitas Kuusk. Kuusk kinnitas, et tehnilised disainerid oskavad ka mõõdulindiga inimkehalt mõõte võtta.

“Praegusel hetkel küll on väga palju selliseid tööpakkumisi, mis tulevad läbi kooli. Ettevõtted otsivad rõiva tehnilist disainerit või vana nimetusega rõivakonstruktorit,” tõdes Kuusk, et tudengitel tööpuudust karta ei ole.

Järgmisena külastatud mehaanikateaduskonna automaatikalabori sisustus maksab ligi pool miljonit eurot.

TTK automaatikalabori juhataja Samo Saartsi sõnul läheb automaatikalaboris õpitut vaja tootmises. “Kui on mehaanikainsener, kes peab välja mõtlema mingisuguse tootmisliini, siis tal on baasteadmised olemas selleks, kuidas seda teha.”

TTK ehitusteaduskonnas külastati Baltimaade ainsat 3D ehituslaborit ja sealset BIM koobast, mis võimaldab ruumiliselt kuvada hooneid ja rajatisi.

“Hetkel me oleme sellises virtuaalses reaalsuses, aga ma kujutan ette, et 5 aastakest veel, siis me juba katsume selliseid liitreaalsuse vigureid, kus me paneme kokku nii need virtuaalsed kujud siit, kui ka õues paistvad mis iganes looduspildid,” ütles ehitusteaduskonna dotsent Aivars Alt.

 


  • Jaga: