Prindi

Rõiva ja tekstiili tudengid naasesid Euroopa kutsemeistrivõistlustelt medalitega02.10.2018

Septembri lõpus Budapestis toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills 2018 pälvisid rõiva ja tekstiili instituudi esimese kursuse tudeng Elen Tatrik ja äsjane vilistlane Minni Meisterson tihedas konkurentsis meisterlikkuse medalid.

Juhendaja lektor Diana Tuuliku sõnul oli võistlus kõrge tasemega ning eeldas head orienteerumist mitmetes valdkondades. „Lisaks disaini- ja rätsepaoskustele ning erialaste tarkvaraprogrammide tundmisele, pidi olema meeskonnal hea koostöö- ja esinemisjulgus, ajajuhtimisoskus ning pingetaluvus“.

Võistlusele eelnes mahukas eeltöö etteantud teemal, milleks oli igale hooajale kõlbulik naiste vihmamantel. „Tuli koostada turu-uuring ehk välja uurida kanga- ja lõigete trendid, detailide trendid ja määrata sihtgrupid ehk mida ja kuidas kantakse ning mis on tuleviku suunad“, loetles juhendaja Diana Tuulik. Lisaks tuli koostada nn meeleolu kaart ehk moodboard ja joonistada sketšid, millest tuli valida üks toode ning õmmelda prototüübiks, samuti koostada tehnilised joonised.

Valitud mudeli tehniline joonis tuli teha arvutiprogrammiga või käsitsi. „Lõiked valmistati etteantud kangast, digitaliseeriti ja seejärel õmmeldi valmistoode. Koostati neli moejoonist – eest- ja tagantvaated. Igale võistkonnale anti ette kaunistuselemendid, mida tuli loominguliselt ja oskuslikult kasutada. Kõik lõppes müügikõnega, et toode kindlale sihtgrupile maha müüa“, rääkis Tuulik.

Juhendaja hinnangul täiendasid kaks ja pool päeva kestnud võistlustel Minni Meisterson ja Elen Tatrik  oma oskustega teineteist, oskasid seda suurepäraselt rakendada ja toimisid meeskonnana väga efektiivselt.

 


  • Jaga: